Svečiai ir susitikimai

Camilla Strøm Henriksen

Filmo „Pakilti iš pelenų“ režisierė

Camilla Strøm Henriksen studijavo režisūrą Londono kino mokykloje. Ji režisavo daug Norvegijos televizijos serialų, taip pat juose vaidino. „Pakilti iš pelenų“ – Camillos ilgametražis debiutas.

Susitikimai: 

Lapkričio 16 d. 18:40 val. Forum Cinemas Vingis, 1 salė. Režisierė Camilla Strøm Henriksen, prodiuserė Gudny Hummelvoll ir aktorė Ylva Bjørkaas Thedin pristato filmą „Pakilti iš pelenų“.

Lapkričio 17 d. 17:00 val. Forum Cinemas Vingis, 6 salė. Režisierė Camilla Strøm Henriksen, prodiuserė Gudny Hummelvoll ir aktorė Ylva Bjørkaas Thedin pristato filmą „Pakilti iš pelenų“.

Felix Moeller 

Kino režisierius, aktorius

Felix Moeller – aktorius ir režisierius. Sukūręs 7 dokumentinius filmus, tarp jų – ir televizijai. Dokumentinis filmas „Harlan: In the Shadow of Jew Suess“ („Harlan – Im Schatten von Jud Süß“, 2008) nominuotas geriausiu dokumentiniu filmu Vokietijos kino kritikų asociacijos apdovanojimuose. Pats rašo savo filmų scenarijus, domisi žydų ir holokausto temomis, yra išleidęs knygą „The Film Minister“ apie J. Goebbelso propagandinę veiklą ir kiną Trečiajame reiche.

Susitikimai: 

Lapkričio 14 d. 18:35 val. Forum Cinemas Vingis, 6 salė. Režisieriai Margarethe von Trotta ir Felix Moeller pristato filmą „Ingmaro Bergmano beieškant“.

Gudny Hummelvoll

Prodiuserė

Gudny Hummelvoll turi daugiametę patirtį kine ir televizijoje. 2011 m. įkūrė kino studiją „Hummelfilm AS“. Pastaraisiais metais, bendradarbiaudama su kompanija „Yellow Birds“, prodiusavo brangiausią visų laikų Norvegijos televizijos serialą „Okupuota“ („Okkupert“). Tarp jos prodiusuotų filmų – „Draugužis“ („Buddy“, 2003), „Mirush“ (2007), „Limbo“ (2010), „Wakolda“ (2013), „Nepaklusnumas“ („Svensksjävel“, 2015).
 

Susitikimai: 

Lapkričio 16 d. 18:40 val. Forum Cinemas Vingis, 1 salė. Režisierė Camilla Strøm Henriksen, prodiuserė Gudny Hummelvoll ir aktorė Ylva Bjørkaas Thedin pristato filmą „Pakilti iš pelenų“.

Lapkričio 17 d. 17:00 val. Forum Cinemas Vingis, 6 salė. Režisierė Camilla Strøm Henriksen, prodiuserė Gudny Hummelvoll ir aktorė Ylva Bjørkaas Thedin pristato filmą „Pakilti iš pelenų“.

Hannah Lee Miller

Animacijos prodiuserė

Hannah Lee Miller 2010 metais įgijo animacijos režisūros magistro laipsnį Londono Nacionalinėje kino ir televizijos mokykloje. Studijų metais ji labai susidomėjo prodiuserine veikla ir tuo, kaip ji gali padėti kūrybinei raiškai. Vėliau ėmėsi ne kurti, bet prodiusuoti animacinius filmus. Ji dirbo prie vaikams skirtų serialų, kaip „Čagingtonas“, „Ei, Dagi“, „Mažoji Beno ir Holės karalystė“ ir „Paršelis Peppa“. Taip pat ji neseniai baigė trumpametražio animacinio filmo „Jie medžioja“ gamybą.
 

Ísold Uggadóttir

Filmo „Kvėpuokite įprastai“ režisierė

Ísold Uggadóttir baigė studijas Kolumbijos universitete. Jos trumpametražiai filmai rodyti ir apdovanoti daugybėje tarptautinių kino festivalių, įskaitant Sandanso kino festivalį ir „New Director / New Films“ Niujorke. „Kvėpuokite įprastai“ – jos pilnametražis debiutas.

Susitikimai: 

Lapkričio 11 d. 17:00 val. Forum Cinemas Vingis, 6 salė. Režisierė Ísold Uggadóttir pristato filmą „Kvėpuokite įprastai“.

Jean Breschand

„Naujasis Baltijos kinas“ žiuri narys; kino režisierius

Prancūzų filosofas, kino režisierius ir scenaristas. Jo sėkmingas debiutinis ilgametražis vaidybinis filmas „Popiežė Joana“ praėjusiais metais buvo pristatytas „Scanoramoje“.

Joji Koyama; Tujiko Noriko

Filmo „Jo vardas buvo Kuro“ režisieriai

Joji Koyama – vizualinis menininkas, grafinis dizaineris, animatorius ir aktorius. Jis kūrė muzikinius klipus tokiems muzikantams, kaip Mogwai, Coldcut ir Four Tet. Tujiko Noriko – vizualinė menininkė, muzikantė, dainininkė. Ji bendradarbiavo su tokiais muzikantais kaip Peteris Rehbergas, Nobukazu Takemura ir Lawrence English. „Jo vardas buvo Kuro“ – jų pirmas bendras ilgametražis filmas.

Susitikimai: 

Lapkričio 9 d. 20:35 val. Forum Cinemas Vingis, 9 salė. Režisieriai Joji Koyama ir Tujiko Noriko pristato filmą „Jo vardas buvo Kuro“.

Katja Hevemeyer

„Naujasis Baltijos kinas“ žiuri narė

Vokietijos kino akademijos narė – kino edukacijos ir raštingumo skyriaus vadovė, projektų organizatorė, kino distributorė.
 

Kim Swanson

„The Casting Society of America“ aktorių atrankos režisierė

„The Casting Society of America“ aktorių atrankos režisierė, turinti savo atstovybes Los Andžele ir Sent Luise. Jau pirmieji du projektai, prie kurių ji dirbo, pelnė „Emmy“ apdovanojimus. Jos patirtis – daugiau kaip 500 įvykdytų įvairaus metražo ir žanro filmų ir muzikos klipų projektų. Kim užsakovai: CNN, CNBC, NBC, FOX, „Warner Bros“, „Sci-Fi Channel“. Pradėjusi karjerą kaip profesionali šokėja ir aktorė, Kim šiandien skaito pranešimus „Screen Actors Guild“ renginiuose, yra „Academy of Television Arts & Sciences“ narė. Neseniai prisijungė prie „Lithuanian American Business Association in Los Angeles“ veiklos. K. Swanson tėvas kilęs iš Lietuvos ir čia atvyksta kartu su dukra.
 

Laufey Guðjónsdóttir

„Naujasis Baltijos kinas“ žiuri pirmininkė

Islandijos kino centro vadovė, kino ekspertė. Europos filmų sklaidos programos „European Film Promotion“ narė ir Islandijos atstovė.

Margarethe von Trotta

Kino režisierė, aktorė, scenaristė

Margarethe von Trotta – viena įtakingiausių naujojo Vokietijos kino režisierių. Ne kartą pelniusi apdovanojimus Venecijos kino festivalyje, tarp jų – ir aukščiausią apdovanojimą „Auksinį liūtą“, pelniusi prizą Berlynalėje, tris kartus dalyvavusi Kanų konkursinėje programoje kovoje dėl „Auksinės palmės šakelės“. Karjerą pradėjo kaip aktorė, dirbo su tokiais režisieriais kaip Volkeris Schlöndorffas, Raineris Werneris Fassbinderis ir Herbertas von Achternbuschas. Jos filmai „Miariana & Juliane“ („Die bleierne Zeit“, 1981), „Visiškas pamišimas“ („Heller Wahn“, 1983), „Rosa Luxemburg“ (1986), „Trys seserys“ („Paura e amore“, 1988) pelnė jai tarptautinį pripažinimą ir įtvirtino kaip iškiliausią ir sėkmingiausią naujojo vokiečių kino režisierę. 

Susitikimai: 

Lapkričio 14 d. 18:35 val. Forum Cinemas Vingis, 6 salė. Režisieriai Margarethe von Trotta ir Felix Moeller pristato filmą „Ingmaro Bergmano beieškant“.

Lapkričio 14 d. 21:00 val. Forum Cinemas Vingis, 9 salė. Aktorė ir scenarijaus autorė Margarethe von Trotta pristato filmą „Gailestingumo šūvis“.

Nancy Bishop

„The Casting Society of America“ Europos tarybos pirmininkė

„The Casting Society of America“ Europos tarybos pirmininkė, dirba gildijos atstovybėse Londone bei Prahoje. Nancy kaip aktorių atrankos režisiere pasitiki žymūs prodiuseriai bei režisieriai, tarp jų Ridley Scottas, Bradas Birdas, Romanas Polanskis. Į filmą „Ophelia“ (2018) atrinko tokius aktorius, kaip Clive’as Owenas, Naomi Watts, Daisy Ridley, filmas pristatytas Sandanso kino festivalyje. Už aktorių atranką filmui „Anos Frank istorija“ nominuota „Emmy“ apdovanojimui. Pradėjo karjerą kaip aktorė ir režisierė, yra įkūrusi kino vaidybos kursą Prahos kino mokykloje ir išleidusi dvi knygas aktoriams apie dalyvavimą atrankose.
 

Sulev Keedus

Filmo „Vyro žudikė. Nekaltoji. Šešėlis.“ režisierius

Sulev Keedus 1989 m. baigė režisūros ir scenarijaus kursus Maskvoje. Nuo 1981 m. dirbo laisvai samdomu režisieriumi ir operatoriumi, sukūrė 5 ilgametražius vaidybinius filmus ir 15 dokumentinių. S. Keedus filmai buvo oficialiai pristatyti daugiau nei 40 filmų pasaulinių festivalių, įskaitant Roterdamo, Toronto, Los Andželo, Getenborgo, Karlovi Varų, Kotbuso, kt.

Susitikimai: 

Lapkričio 10 d. 18:00 val. Forum Cinemas Vingis, 5 salė. Režisierius Sulev Keedus su prodiuserėmis Rasa Miškinyte ir Kaie-Ene Rääk pristato filmą  „Vyro žudikė. Nekaltoji. Šešėlis.“

Thomas Stuber

Filmo „Krautuvų valsas“ režisierius

Thomas Stuberis pradėjo studijuoti kiną Liudvigsburge 2004-aisiais. Baigęs trečius studijų metus, jis sukūrė filmą „Paaugliškas nerimas“, kuris buvo pristatytas Berlynalėje ir laimėjo daug apdovanojimų Vokietijoje. Už diplominį darbą „Apie šunis ir arklius“ jis nominuotas studentų „Oskarui“. „Krautuvų valsas“ – jo antras pilnametražis filmas.

Susitikimai: 

Lapkričio 13 d. 20:00 val. Forum Cinemas Vingis, 1 salė. Režisierius Thomas Stuber pristato filmą „Krautuvų valsas“.