„Scanoramoje“ įvyko „Šaltojo karo“ premjera | Scanorama - Europos šalių kino forumas

„Scanoramoje“ įvyko „Šaltojo karo“ premjera

„Scanoramoje“ įvyko „Šaltojo karo“ premjera

Lapkričio 10-osios vakarą „Scanoramoje“ įvyko lenkų kino režisieriaus Pawelo Pawlikowskio filmo „Šaltasis karas“ premjera. Sausakimšoje salėje ilgai laukto filmo pažiūrėti susirinko ištikimi režisieriaus kūrybos sekėjai, meno, kultūros žmonės ir svarbių premjerų nepraleidžiantys festivalio lankytojai.

„Pawelas Pawlikowskis neabejotinai yra vienas talentingiausių Europos režisierių, o „Šaltąjį karą“ kino kritikai pagrįstai vadina šedevru. Pawlikovskis meistriškai atskleidė didingos jausmų dramos grožį ir tragizmą sudėtingomis istorinėmis aplinkybėmis, grąžindamas tikėjimą tikrosiomis vertybėmis“, – teigia „Scanoramos“ įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė.

Klasikiniam kinui pagarbą atiduodantis meistras, kaip ir svarbiausiais kino apdovanojimais nusagstytoje „Idoje“, šiame filme taip pat renkasi nespalvotą juostą ir asmeninių pasirinkimų sudėtingomis istorinėmis aplinkybėmis temą. Aukščiausios meninės prabos filme išvystame pokario Europą, kurioje skleidžiasi dainininkės Zulos ir kompozitoriaus Viktoro meilės istorija. Daugiasluoksnėje jausmų dramoje režisierius gilinasi į pragaištingą tarpusavio trauką ir kūrėjo pasirinkimus totalitarinio rėžimo akistatoje.

Šis Pawelo Pawlikowskio filmas išsiskiria ir ypatingu vizualumu, artimu klasikiniams Holivudo „noir“ filmams iš ketvirtojo ir penktojo praeito amžiaus dešimtmečių.  Būtent taip, nespalvota kino juosta, laikantis geriausių žanro tradicijų, fone skambant džiazui ir plevenant cigaro kvapui, yra sukurta ši drama.

Šventinė premjera buvo surengta bendradarbiaujant su kino platinimo kompanija „Garsų pasaulis“ ir ilgamečiu „Scanoramos“ partneriu – Lenkijos institutu Vilniuje.

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ vyks lapkričio 8–25 dienomis, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.