Scanorama“ tęsiasi: visą savaitę festivalio filmus galima žiūrėti internetu | Scanorama - Europos šalių kino forumas

Scanorama“ tęsiasi: visą savaitę festivalio filmus galima žiūrėti internetu

Scanorama“ tęsiasi: visą savaitę festivalio filmus galima žiūrėti internetu

16-tą kartą vykstanti „Scanorama“ kokybiško kino mėgėjus pasitiko su naujausiais filmais iš daugiau nei 30 Europos šalių. Sekmadienį festivalis atsisveikino su žiūrovais Vilniuje ir šiuo metu tęsia kino šventę Kaune, Klaipėdoje, vėliau ir Šiauliuose. Nesuspėjusių pamatyti visų norimų festivalio filmų arba nerandančių tinkamo laiko to padaryti kino teatruose laukia staigmena – lapkričio 19–25 dienomis net šeši „Scanoramos“ filmai visiems Lietuvos žiūrovams bus pasiekiami internetu, adresu www.zmonescinema.lt.

„Labai džiaugiuosi, kad „Scanoramos“ filmai atranda naujų erdvių, kurios žiūrovams suteikia daugiau laisvės rinktis ir filmus žiūrėti legaliais būdais. Laikais, kai žmogus pats nori rinktis, kada ir ką jam žiūrėti, tokios platformos kaip „ŽMONĖS Cinema“ turi labai dideles perspektyvas“, – sako „Scanoramos“ įkūrėja ir meno vadovė Gažina Arlickaitė.

Projekto „ŽMONĖS Cinema“ vadovė Andrė Balžekienė džiaugėsi festivalio persikėlimu ir į interneto erdvę, suteikiančiu galimybę kinu mėgautis net tiems, kurių miestus „Scanorama“ aplenkia. „Didmiesčiuose kultūros ir kino niekada nepritrūksta, tačiau mažesnių miestų kultūrinis gyvenimas tikrai nėra toks turtingas. Todėl ypač džiaugiamės, jog galimybę pamatyti aukštos meninės vertės filmus turės žmonės bet kuriame Lietuvos kampelyje“, – sako  A. Balžekienė.

Festivalio mylėtojai internete ras nemažai šių metų „Naujienų iš Šiaurės“. Viena jų – įtemptas ir realybės dvilypumą atskleidžiantis danų režisieriaus Gustavo Möllerio trileris „Kaltė“. Ne mažiau įspūdinga ir vienos moters kova su gimtosios Islandijos kraštovaizdį griaunančia pramone Benedikto Erlingssono filme „Kariaujanti moteris“. Norvegų režisierės Tuvos Novotny filmas „Akloji zona“ parodys, kaip stipriai ir netikėtai aukštyn kojomis gali apvirsti beveik tobulos šeimos gyvenimas. Galiausiai Christian Lo darbas „Pašėlusios gastrolės“ kvies įsijausti į roko žvaigždžių, arba bent jau  norinčių tokiomis tapti, gyvenimą.

„ŽMONĖS Cinema“ platformoje skirtas dėmesys ir Vakarų bei Vidurio Europos filmams. Režisieriaus László Nemeso „Saulėlydis“ nukels žiūrovą į 1913-ųjų Budapeštą, kuriame gražiąją epochą pamažu keičia visuotinis saulėlydis ir pamirštama žmogiškumo sąvoka. Dokumentiniame Margarethe von Trotta bei Felix Moeller filme „Ingmaro Bergmano beieškant“ prisiminta legendinė kino asmenybė, apie kurią prisiminimais dalijasi garsūs aktoriai bei režisieriai.