ŽMOGIŠKASIS KAPITALAS

Vaizdai

Įsivaizduoji, jei kas nors sužinotų, kad išėjai su draugais iš vakarėlio išgėręs, vairuodamas užmušei tą vargšą ir net nesustojai padėti. Nekaip skamba, ką?

Itališku temperamentu pulsuojantis Dinas mėgsta pirma padaryti, o po to pagalvoti. Susidraugavęs su dukros vaikino tėvais jis patiki Džiovaniui, šeimos galvai ir garsiam bankininkui, savo gyvenimo santaupas. O Karla, Džiovanio žmona, pinigais jau seniai persisotino. Ji širdingai trokšta viską sustatyti į savas vietas, tačiau moters gyvenime nėra nieko, kam galėtų būti skirtas jos pasišventimas ir aistra. Išpaikintas Karlos sūnus niekaip nesugeba susitaikyti su tuo, kad Dino dukra jį palieka, ir bando užsimiršti gerdamas. Po vakarėlio, kuriame dalyvauja jie visi, paaiškėja, kad vienas iš šios istorijos dalyvių partrenkė ir mirtinai sužalojo dviratininką. Dabar kiekvienas iš jų yra pasiryžęs meluoti ir apgaudinėti dėl to, kas jiems atrodo teisingumas.
Šį filmą Italija pristato „Oskarams“.
„Filme ryškėja krizės ir žlugusios finansų sistemos pasekmės – turtai jau nebėra patys svarbiausi. Tikiuosi, jog filmo pabaigoje mes pajusime norą atversti kitą istorijos puslapį ir pradėti naują pasaulį“, – sako režisierius Paolo Virzì.
Festivaliai: 

Tribekos kino festivalis – geriausia aktorė; Tarptautinis Bario kino festivalis – italų konkursinėje programoje apdovanotas už geriausią režisūrą, geriausią scenarijų, geriausią aktorių, geriausią antraplanio vaidmens atlikėją, geriausią montažą; Busto Arsicijaus kino festivalis – geriausias režisierius; Nacionaliniai Italijos kino akademijos apdovanojimai „David di Donatello“ – geriausias filmas, geriausias scenarijus, geriausia aktorė, geriausi antraplanio vaidmens atlikėjas ir atlikėja, geriausias montažas, geriausias garsas;Italijos apdovanojimai „Auksiniai gaubliai“ – geriausias filmas.

Paolo Virzì

Paolo Virzì gimė 1964 m. Italijoje. Kino režisierius, scenaristas ir prodiuseris yra laikomas vienu iš ryškiausių itališkos komedijos atstovų. Debiutinis jo filmas „Gražus gyvenimas“ 1994-aisiais buvo pristatytas Venecijos kino festivalyje. P. Virzì‘o filmografijoje puikuojasi tokie filmai kaip „Ferie d’agosto“ (1995), specialųjį komisijos prizą Venecijos kino festivalyje pelnęs „Kietai virtas kiaušinis“ (1997), „Katerina dideliame mieste“ (2003) ir „Pirmasis gražus dalykas“ (2010).