ŽIAURUS ŽAIDIMAS

Vaizdai

Niekas nežino žmogaus širdies paslapčių.

Šiaurės Airijoje vyksta žiaurus politinis žaidimas. Airijos Respublikos armijos nariai pagrobia britų kariškį Džodą. Grupuotės savanoris Fergiusas neatsargiai leidžiasi į kalbas ir pajunta draugiškumą Džodui. Egzekucijos diena baigiasi dramatiškai. Fergiusas priverstas bėgti į Londoną. Ten, prisidengęs svetimu vardu, gyvena kito žmogaus gyvenimą. Jis susiranda Džodo mylimąją Dil. Netikėtumų virtinė suglumina Fergiusą. Viskas primena kažkada girdėtą pasakėčią, kurios herojus yra priverstas rinktis.
 
„Pasaulis, kuriame užaugom, nebuvo blogas – jis buvo labai įdomus, tačiau kartais jį sukrėsdavo tie […] viduramžiški beprotybės proveržiai. Airija tarsi grįžo į tuos laikus. Ne vien dėl politikos, ne vien dėl religijos. Sunku suprasti, kas vyko iš tikrųjų. Tačiau aišku viena – žiaurumas veržėsi į nekaltų žmonių gyvenimus,“ – pasakojo režisierius Neilas Jordanas.

Festivaliai: 

„Oskarų“ apdovanojimai – geriausias scenarijus, nominuotas geriausios režisūros, montažo ir vaidybos kategorijose; BAFTA (Didžioji Britanija) – apdovanotas Alexanderio Kordos apdovanojimu kaip geriausias britų filmas, nominuotas geriausio metų filmo, geriausios režisūros, scenarijaus ir geriausios vaidybos kategorijose; Amerikos režisierių gildijos apdovanojimai – nominuotas už išskirtinius režisūrinius pasiekimus.

Neil Jordan

Vienas iš garsiausių Airijos režisierių Neilas Jordanas gimė 1950 m. Į kiną atėjo1981 m. jau būdamas žinomas rašytojas. Tarptautinio dėmesio sulaukė 1984 m. pasirodžius filmui „Vilkų draugija“, o 1986 m. filmas „Mona Liza“ dalyvavo Kanų kino festivalyje ir išgarsino režisierių pasaulyje. N. Jordanas buvo apdovanotas „Oskaru“ už filmo „Žiaurus žaidimas“ scenarijų, yra pelnęs Venecijos, Berlyno ir daugelio kitų kino festivalių apdovanojimų.