ŽEMĖS DRUSKA

Vaizdai

Mes esame žiaurūs gyvūnai. Mes, žmonės, esame žiaurūs gyvūnai. Čia, Europoje, Afrikoje, Pietų Amerikoje – visur mes esame be galo žiaurūs. Mūsų istorija yra karų istorija. Tai yra istorija be galo, represijų istorija, beprotystės istorija.

Sebastião Salgado – fotografas, keliautojas, tėvas. Žmogus, gaudantis akimirkas ir žvilgsnius, kuriuose sutelpa visas gyvenimas. Jo nuotraukos – lyg metraštis, kuriame užfiksuota žmonijos žiaurumo istorija ir negęstantis geismas gyventi. Žmonės, žemės druska. Savo ilgas keliones pradėjęs nuo nepažintų Pietų Amerikos kaimelių, Salgado suprato, kad privalo būti ten, kur pasauliui skauda labiausiai, kur vyksta didžiausios žudynės, siaučia ligos ir badas. Tačiau šis filmas nėra tik menininko portretas, jame susiduria trys žvilgsniai, trijų patirtys ir perspektyvos: fotografo S. Salgado, jo sūnaus Juliano Ribeiro ir filmo režisieriaus Wimo Wenderso – „pašaliečio“, kurį kažkada sukrėtė pamatyta aklos moters nuotrauka.
 
„Kuo geriau pradėjau pažinti Sebastião, tuo aiškiau supratau, kad jis yra kur kas daugiau nei fotografas ir mes privalome atskleisti dažnai nematomą jo asmenybės pusę – Sebastião yra ekologas ir mūsų planetos ateities vizionierius“, – sako režisierius Wimas Wendersas. 

Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – programos „Ypatingas žvilgsnis“ specialusis žiuri prizas. 

Wim Wenders, Juliano Ribeiro Salgado

Wimas Wendersas gimė 1945-aisiais Diuseldorfe, yra žymus režisierius, rašytojas, fotografas. Baigęs mokyklą mokėsi medicinos, studijavo filosofiją, baigė Kino ir televizijos akademiją. 1970 m. pristatė debiutinį filmą „Vasara mieste“. Sukūrė pripažinimą pelniusius filmus „Alisa miestuose“ (1973), „Draugas iš Amerikos“ (1977), „Paryžius, Teksasas“ (1984), „Dangus virš Berlyno“ (1987) ir „Taip arti, taip toli“ (1993). Taip pat režisavo daug kritikų liaupsių pelniusius dokumentinius filmus „Buena Vista Social Club“ (1998) ir „Scanoramoje“ rodytą „Pina“ (2011) bei šių metų festivalyje rodomą filmą „Žemės druska“(2014). 

 

 

Juliano Ribeiro Salgado yra prancūzų ir brazilų kilmės režisierius ir scenaristas, išgarsėjęs filmais „Nauru sala“ (2009) ir „Paris la métisse“ (2005). Dirbo kaip foto-televizijos žurnalistas, yra sukūręs trumpametražių, televizijos ir dokumentinių filmų, muzikos klipų. Mokėsi Londono tarptautinėje kino mokykloje, šiuo metu kuria pirmąjį ilgametražį vaidybinį filmą. Yra žymaus fotografo Sebastião Salgado sūnus, tad filme „Žemės druska“ atsiskleidžia jautrus tėvo ir sūnaus ryšys. 

 
 

 

 

Filmą pristato