VULKANAS

Vaizdai

– Tai kas dabar?

– Turbūt toliau sensiu, o galiausiai mirsiu.

Intymi kamera fiksuoja pilkus islandiško rudens peizažus, pastebi kasdienybės detales, klausosi blėstančio gyvenimo šnabždesio ir pasakoja paprastą, jautrią ir labai asmenišką senstančio žmogaus meilės istoriją. Kelis dešimtmečius mokyklos ūkvedžiu dirbęs Hanesas išeina į pensiją, likęs gyvenimas – beprasmė tuštuma. Jis piktas, grubus, atitolęs nuo vaikų, neturi draugų, atžagarus žmonai. Patenkintas atrodo tik pabėgęs nuo visų – kai vienas žvejoja jūroje. Tačiau patyręs stiprų sukrėtimą Hanesas ima keistis, o gyvenimas susiklosto taip, jog savo meilę suvokęs vyras atsideda sunkiausiam rūpesčiui.
 
„Daugelis, o gal visi, pažįstame seno kirpimo žmogų, kuris nemoka rodyti meilės. „Vulkanas“ nėra tik senstančio 67 metų vyro, nemokančio reikšti jausmų, istorija. „Vulkanas“ – tai pasakojimas apie šeimą ir apie tai, kaip jos trys kartos taikosi su praeitimi, dabartimi ir ateitimi. Visi filmo veikėjai turi trūkumų, nei vienas nėra tobulas. Jie – žmonės, kurie myli, kenčia, gyvena susitaikę. Jie aklai bando parodyti savo jausmus. Savo meilę. Tačiau kai širdį kausto tylos ir pykčio šarvai, tas kelias gali būti labai sudėtingas,“ – sako režisierius.

Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – nominuotas „Auksinės kameros“ apdovanojimui; dalyvavo Tarptautinio Transilvanijos kino festivalio konkursinėje programoje – geriausio režisieriaus apdovanojimas.

Rúnar Rúnarsson

Režisierius ir scenaristas Rúnaras Rúnarssonas gimė 1977 m. Islandijoje. 2009 m. baigė Danijos kino akademiją ir šiais metais pristatė pirmąjį ilgametražį filmą „Vulkanas“. Trys trumpametražiai filmai jam pelnė Kino akademijos apdovanojimų, Kanų kino festivalio „Auksinės šakelės“ ir Europos kino apdovanojimų nominacijas. „Scanorama“ rodė režisieriaus trumpametražius filmus „Paskutinė ferma“ ir „Du paukšteliai“.