VAŽIUOK

Vaizdai

Pažįstu krūvą vaikinų, kurie duodasi su ištekėjusiomis moterimis, bet tu vienintelis vykdai apiplėšimą, kad atsilygintum vyrui.

Žanras: senas geras naujasis nuaras. Vieta: Los Andželas. Laikas: 9-asis dešimtmetis. Veikėjai: jis – nekalbus bevardis vairuotojas, žaibo greitumu laviruojantis naktinėmis miesto gatvėmis ir atliekantis pavojingiausius triukus kino filmuose; ji – gražuolė kaimynė, kurios vyras išeina iš kalėjimo; blogi vyrukai, su kuriais susidėjęs, ramiai nebemiegosi. Veiksmas: pavojingas apiplėšimas, kurį sumovus, vienintelis būdas išgelbėti ją ir jos sūnų – važiuoti kuo toliau ir kuo greičiau. Raktiniai žodžiai: greitis, įtampa, aistra.
 
„Iš scenarijaus išplėšiau 20 puslapių. Aš minimalistas. Išmečiau visą pasakojimą apie vairuotojo praeitį ir didžiąją dalį dialogų. Ryanui [Goslingui] ir man patiko idėja, kad veikėjas turėtų būti nekalbus. Nusprendėme, kad vairuotojas bus žmogus, kuris kalba tik paklaustas arba kai turi ką pasakyti. Išmečiau jo praeitį, nes norėjau, kad jis būtų paslaptingesnis, mįslė, kuri išaiškėja filme,“ – sako režisierius Nicolas Windingas Refnas.

Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – apdovanojimas geriausio režisieriaus kategorijoje, nominuotas „Auksinės palmės šakelės“ apdovanojimui.

Nicolas Winding Refn

Nicolas Windingas Refnas gimė 1970 metais Danijoje. Nuo aštuonerių iki aštuoniolikos metų gyveno Niujorke. Studijavo Amerikos dramos meno akademijoje. Debiutavo ilgametražiu vaidybiniu filmu „Prekeivis“ (1996). Ypač didelės sėkmės susilaukė jo antrasis filmas „Kruvinasis“ (1999), apkeliavęs daugybę tarptautinių kino festivalių, 2001-aisiais neaplenkęs ir Vilniaus. Antrąją „Prekeivio“ dalį 2005-aisiais ir „Bronsoną“ 2009-aisiais galėjo pamatyti ir „Scanoramos“ žiūrovai.