VALSAS MONIKAI

Vaizdai

Gal tau būtų pasisekę. Bet tu niekad nebandei.

Monikai muzikinio talento nepagailėta. Ir visgi net jos šeima netiki, kad mergina iš mažo Švedijos miestelio gali tapti viena geriausių džiazo atlikėjų pasaulyje. Tačiau ryžtas pasiekti aukštumas Moniką stumia pirmyn. Plėšoma pareigos būti gera mama ir noro būti garsia dainininke, Monika sugalvoja kai ką genialaus – savo jausmus perteikti dainuojant gimtąja švedų kalba. Tik ar mokės ji prisijaukinti beveik pernakt užklupusią šlovę taip, kaip mokėjo prisijaukinti publiką? 

„Monikos istorija yra moderni šlovės dilema: legendinė dainininkė, kuria žavėjosi minios, dievino ir mylėjo tūkstančiai, negalėjo pati rasti meilės“, – sako režisierius Peras Fly.

Festivaliai: 

Geteborgo kino festivalis – Geteborgo miesto apdovanojimas; Apdovanojimai „Guldbaggen“ – geriausias režisierius, geriausia aktorė, geriausias antraplanio vaidmens atlikėjas, geriausias kostiumų dizainas.

Per Fly

Peras Fly gimė 1960 m. Danijoje. 1993 m. baigė studijas Danijos kino mokykloje. Vėliau kūrė trumpametražius filmus, dirbo televizijoje. Sėkmės sulaukęs debiutinis ilgametražis jo filmas „Suoliukas“ (2000) buvo pirmoji trilogijos apie Danijos socialines klases dalis. Antrasis trilogijos filmas „Paveldėjimas“ (2003) buvo populiariausias filmas Danijos kino teatruose 2003 m. Daug apdovanojimų pelnė ir paskutinis trilogijos filmas „Žmogžudystė“ (2005). 2010-aisiais Peras Fly pristatė filmą „Moteris, kuri svajojo apie vyrą“. „Scanorama“ rodė jo filmus „Suoliukas“ ir „Paveldėjimas“.