TROLIŲ MEDŽIOTOJAS

Vaizdai

Ne visos pasakos yra tiesa.

Taip, troliai* egzistuoja. Visi manė, kad jie – mitinės būtybės, tačiau vieną gražią dieną kino studija gavo anonimo siųstą laišką su sensacinga filmuota medžiaga. Trys kolegijos studentai, ieškantys siužeto reportažui, seka brakonieriavimu įtariamą Hansą. Pažinties aplinkybės ekstremalios. Hansas atskleidžia dirbąs Trolių apsaugos departamentui. Jo pareigos – stebėti trolių populiaciją ir migraciją, rūpintis, kad jie nekenktų žmonėms, ir sumedžioti įsisiautėjusius. Sensacingiausia šioje istorijoje yra Norvegijos vyriausybės tylėjimas ir gebėjimas nuslėpti šio plėšrūno egzistavimo faktą nuo visuomenės. Per lemtingą atsitiktinumą sutrumpinta filmuotos medžiagos versija pakliuvo ir į mūsų rankas. Skubame dalytis šiais šokiruojančiais dokumentiniais kadrais, kuriuose pirmą kartą pamatysite trolius jų natūralioje aplinkoje ir turėsite galimybę iš labai arti stebėti pavojingą ir įtemptą trolių medžiotojo darbą.
 
*Trolis [norv. troll, lot. trollus norvegicus] – Norvegijoje gyvenantis plėšrusis žinduolis, skirstomas į dvi pagrindines rūšis – miškinius ir kalninius, – kurios turi daugybę porūšių. Gyvena kelis tūkstančius metų, minta viskuo, ką randa, labai mėgsta gumą ir anglį; užauga nuo kelių iki 100 metrų; poruojasi, nėštumas trunka apie 500 metų, dažniausiai susilaukia vieno jauniklio. Skiriamieji bruožai – kelios galvos, kurių funkcija – gąsdinti varžovus ir vilioti pateles. Gyvena naktimis, saulės šviesa jiems mirtinai pavojinga.
 
„Filme yra aliuzijų į „Juros periodo parką“, „Indianą Džounsą“, „Vyrus juodais drabužiais“ ir, žinoma, „Vaiduoklių medžiotojus“, bet jis visiškai kitoks – nenorėjau perdaug priartėti prie pastarųjų stilistikos. Norėjau, kad mano filmas būtų tikroviškesnis, ir mano galva, jis yra juokingas būtent dėl filmavimo manieros. <...> Viskas turėjo atrodyti labai tikroviškai, tačiau pačios istorijos absurdiškumas daro filmą juokingą,“ – pasakoja režisierius André Øvredalis.

Festivaliai: 

Apdovanojimai „Amanda“ (Norvegija) 2011 m.  – laimėjo publikos simpatijų apdovanojimą „Žmonių Amanda“ ir apdovanojimą už geriausius vaizdo efektus, nominuotas geriausio aktoriaus, geriausio montažo, geriausio scenarijaus kategorijose; Tarptautinis Briuselio fantastinių filmų festivalis – nominuotas geriausio režisieriaus kategorijoje; rodytas Tarptautiniame Sandanso kino festivalyje ir Ostino fantastinių filmų festivalyje Teksase.

André Øvredal

Režisierius André Øvredalis gimė 1973 m. Norvegijoje ir už jos ribų išgarsėjo kaip reklamų režisierius. Jis studijavo Brookso fotografijos institute Kalifornijoje, kur įgijo menų bakalauro laipsnį. 1996 m. sukūrė pirmąjį ilgametražį trilerį „Žmogžudystė ateityje“, kuris buvo rodytas Tarptautiniame Santa Barbaros kino festivalyje 1997 m. Siaubo filmus parodijuojanti komedija „Trolių medžiotojas“ yra jo antrasis ilgametražis filmas.