THEATRUM ORBIS TERRARUM

Vaizdai

Negaliu labai ilgai žiūrėti į jūrą,

nes liaujuosi domėjusis tuo, kas vyksta sausumoje.

Archeologijos muziejuje vaikščioja moteris ir klausosi pasakojimų apie laidotuvių papročius. Vėliau akis atsiremia į neaprėpiamą tamsią jūrą, panyra į povandenines klajones ir, galiausiai, atsiduria tarsi užkalbėjimų ar magijos seanse. 

Festivaliai: 

Filmas pristatytas Winterthur trumpametražių dienose Šveicarijoje, Arco.Lisboa meno mugėje Portugalijoje, „Europe on Screen“ dirbtuvėse Indonezijoje ir kituose festivaliuose.

Salomé Lamas

Salomé Lamas studijavo kiną Lisabonoje ir Prahoje bei vizualiuosius menus Amsterdame, šiuo metu studijuoja doktorantūrą Koimbros universitete.

S. Lamas darbuose tirpsta dokumentikos ir fikcijos ribos. Režisierė tyrinėja pasakojimo, atminties bei istorijos ryšius ir siekia atverti, perteikti traumines patirtis, neregimą istoriją ir kolonijinio smurto pėdsakus, visuomet susitelkdama į žmogų.

Skirtingos trukmės jos eksperimentiniai ir meninės dokumentikos filmai rodyti daugumoje svarbiausių tarptautinių kino festivalių, šiuolaikinio meno festivaliuose ir įvairiose meno institucijose, tokiose kaip Nyderlandų medijų meno institute, BAFICI, Karalienės Reginos nacionalinio muziejaus meno centre, Romos kino festivalyje,Documenta Madrid, Modernaus meno muziejuje (MoMA), Bilbao Guggenheimo muziejuje, Harvardo filmų archyve, Kalifornijos meno institute „CalArts“, Berklio universiteto kino archyve, Marselio dokumentinio kino festivalyje, Paryžiaus „Cinema du Reel“ festivalyje ir kitur.

Režisierei kūrybines stipendijas suteikė Rockefellerio fondas, Boljasko fondas, MacDowell kolonija, vokiečių DAAD, „Yaddo“ ir kiti.