Tėvas

Vaizdai

Atsargiai, sūnau, kas buvo, pražuvo.

Praeitį reikia pamiršti.

Dešimtmetis Noris (akt. Val Maloku) ir jo tėvas Gezimas (akt. Astrit Kabashi) pokarinio Kosovo gatvėse prekiauja cigaretėmis, vos galą su galu sudurdami. Gezimas, palikęs Norį, pabėga į Vokietiją, kuri po Berlyno sienos griūties jam atrodo esanti galimybių kraštas. Netrukus sūnus atseka paskui tėvą. Pabėgėliams atšiauriame krašte tenka kovoti dėl pastogės, pagarbos ir pasitikėjimo. Jautri drama atskleidžia nepaprastą mažojo herojaus drąsą pasaulyje, kuriame jis negali pasikliauti net artimiausiu žmogumi.
Festivaliai: 
Karlovi Varų festivalyje – Geriausio režisieriaus ir „Label Europa Cinemas“ apdovanojimai, Miunchene – „One Future Prize“ ir „Jaunojo Vokietijos kino“ apdovanojimai, Kotbuso festivalyje – studentų žiuri apdovanojimas už pirmąjį filmą, „Crossing Europe“ 2016 m. pelnė Geriausio vaidybinio filmo apdovanojimą. Nominuotas EFA Europos kino apdovanojimams.

Visar Morina

Visar Morina gimė Kosove, tačiau kuria Vokietijoje. „Tėvas“ yra šio režisieriaus ir scenaristo debiutinis pilnametražis filmas. Šis kūrinys buvo nominuotas keletui tarptautinių festivalių apdovanojimų ir laimėjo įvairiose kategorijos Kotbuso, Karlovi Varų, Miuncheno kino festivaliuose.