SUSTOJIMAS PUSIAUKELĖJE

Vaizdai

Kol gyvenimas nesibaigė, turi būti verta jį gyventi.

Gydytojas sakė tiesą. Dienos suskaičiuotos. Kodėl aš, kodėl dabar? Lieka žmona, vaikai, tėvai, draugai, kaimynai ir vakarykštės dienos meilužė – visi jo gyvenimo žmonės. Žodžiai retėja, tyla vis gilesnė. Už lango metai neriasi iš savo spalvų. Numirti – lyg nudirbti paskutinį gyvenimo darbą. Gal ir gerai, kad nereikia būti visiškai vienam tame išėjime į absoliučią vienatvę. Keturiasdešimtmečiui Frankui diagnozuoja vėžį – smegenyse neoperuojamas auglys. Sunkiausia susitaikyti su tuo, kas neišvengiama, bet į mirtį žvelgiantis filmas šlovina gyvenimą.
 
„Mane pribloškė, kad mūsų visuomenė tiek mažai apie tai galvoja. Juk nėra abejonių: nei vienas nesame išimtis ir kiekvienam gyvenime taip gali atsitikti bet kada. Tačiau mes tai nustumiam ir toliau gyvenam įnikę į kasdienybę. Tas pats ir kine: greitų mirčių jame daug, bet ką mirtis reiškia aplinkiniams, nerodoma. Arba ji užmaskuojama melodramatiškomis dramaturginėmis konstrukcijomis, kaip paskutinė kelionė į vandenyną ar panašiai. Tai atitraukia dėmesį nuo esmės. Mes siekėme neatitrūkti nuo kasdienių išgyvenimų ir perteikti procesą, pažvelgti į prarają, bet ir į palengvėjimo akimirkas. Kas iš tiesų atsitinka žmogui, jo šeimai ir draugams, kai mirtis staiga užkerta kelią visiems gyvenimo planams,“ – sakė režisierius Andreas Dresenas.

Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – dalyvavo programoje „Ypatingas žvilgsnis“, geriausio filmo apdovanojimas.

Andreas Dresen

Andreas Dresenas gimė 1963 m. Vokietijoje. Jis – vienas iš žymiausių Vokietijos režisierių, pelnęs prizų įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose. Studijavo režisūrą Konrado Wolfo kino ir televizijos akademijoje Potsdamo Babelsbergo rajone. Jo filmas – „Tyli šalis“ (1992) – dalyvavo konkursinėje Karlovi Varų programoje, kiti du filmai – „Nakties siluetai“ (1999) ir „Laiptinės vidury“ (2001) – buvo rodomi Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje. 2009 m. „Scanorama“ rodė režisieriaus filmus „Laiptinės vidury“, „Nakties siluetai“, „Policininkė“ ir „Viskis ir degtinė“.