SUSIDŪRIMAI SU KRAŠTOVAIZDŽIU 3x

Vaizdai

Na, jeigu man nepasiseks, tai tiesiog bus galas.

Neaprėpiamas gamtos grožis ir didingumas – ką apie tai kalbėjo Kantas, klausė savęs Salomé, kurdama šį filmą ir, atsiremdama į grafišką kalnų peizažą bei garbaus filosofo tezes, atsakė, kad būtina prielaida patirti didingumą yra būti žmogumi.

„Susidūrimai su kraštovaizdžiu 3x“ buvo bandymas formalizuoti kraštovaizdį, tačiau šis nepasidavė.

Festivaliai: 

Filmas rodytas Tamperės kino festivalyje Suomijoje, Limos tarptautiniame nepriklausomo kino festivalyje Peru, Marselio FID dokumentinio kino festivalyje Prancūzijoje, Kaselio 26-ąjame Dokumentinio kino ir video festivlayje Vokietijoje ir kituose. Gavo geriausio trupametražio apdovanojimą tarptautiniame trumpametražių festivalyje „Media 10-10“ ir Naujojo talento / FNAC apdovanojimą Lisabonos nepriklausomo kino festivalyje „Indie Lisboa“.

Salomé Lamas

Salomé Lamas studijavo kiną Lisabonoje ir Prahoje bei vizualiuosius menus Amsterdame, šiuo metu studijuoja doktorantūrą Koimbros universitete.

S. Lamas darbuose tirpsta dokumentikos ir fikcijos ribos. Režisierė tyrinėja pasakojimo, atminties bei istorijos ryšius ir siekia atverti, perteikti traumines patirtis, neregimą istoriją ir kolonijinio smurto pėdsakus, visuomet susitelkdama į žmogų.

Skirtingos trukmės jos eksperimentiniai ir meninės dokumentikos filmai rodyti daugumoje svarbiausių tarptautinių kino festivalių, šiuolaikinio meno festivaliuose ir įvairiose meno institucijose, tokiose kaip Nyderlandų medijų meno institute, BAFICI, Karalienės Reginos nacionalinio muziejaus meno centre, Romos kino festivalyje,Documenta Madrid, Modernaus meno muziejuje (MoMA), Bilbao Guggenheimo muziejuje, Harvardo filmų archyve, Kalifornijos meno institute „CalArts“, Berklio universiteto kino archyve, Marselio dokumentinio kino festivalyje, Paryžiaus „Cinema du Reel“ festivalyje ir kitur.

Režisierei kūrybines stipendijas suteikė Rockefellerio fondas, Boljasko fondas, MacDowell kolonija, vokiečių DAAD, „Yaddoo“ ir kiti.