SUPERPASAULIS

Vaizdai

Tėve mūsų, kuris esi danguje, man tavęs gana. Noriu, kad žinotum, net jei tau ir nerūpi.

Aš tavęs nekviečiau. Man gerai buvo ir be tavęs.

Gabi dirba kasininke mažame Austrijos miestelyje. Kasdien ji su šypsena pasitinka šimtus pirkėjų, grįžusi namo aptvarko sūnaus paliktą jovalą ir gamina šeimai vakarienę. Kelis kartus per savaitę lanko aerobiką, kartais susitinka su draugėmis, bet dažniausiai vakarus leidžia prie televizoriaus. Gabi gyvenimas yra visiškai normalus – nykus, bet nerizikingas. Kol vieną dieną ji ima girdėti balsus. Jų įkvėpta, ar greičiau išgąsdinta, Gabi pamažu ima griauti savo pasaulį, pilką keisdama visomis vaivorykštės spalvomis.

„Šį filmą įkvėpė nutikimas parduotuvėje – buvo ramybės akimirka, tad kasininkė pradėjo purkšti ir valyti kasos stalo konvejerio juostą. Baigusi darbą ji sėdėjo prie švaraus paviršiaus, o veido išraiška atrodė tuščia... Tokios kasdienybės smulkmenos mane intriguoja labiausiai“, – sako režisierius Karlas Markovicsas.

Festivaliai: 
Sarajevo kino festivalis – „Cineuropa“ apdovanojimas, geriausio filmo nominacija; pristatytas Berlyno kino festivalyje.

Karl Markovics

Karlas Markovicsas, gimęs 1963 m. Vienoje, Austrijoje, yra žinomas teatro aktorius, vaidina ir kine. Jis atliko Salomono Sorovičiaus vaidmenį S. Ruzowitzkio filme „Klastotojai“ (2007), kuris buvo apdovanotas „Oskaru“ kaip geriausias užsienio filmas. Taip pat filmavosi garsiose juostose „Nežinomas“ (2011) ir „Viešbutis „Didysis Budapeštas“ (2014). Jo režisūrinis debiutas „Kvėpavimas“ (2011) sulaukė sėkmės Kanuose ir Karlovi Varų kino festivalyje, buvo pristatytas ir „Scanoramoje“.