SUPERCLASICO

Kamiu ir Kirkegoras pasakė viską. „Nesituok ir pasigailėsi.

Tuokis ir pasigailėsi. Tuokis arba nesituok, vis tiek gailėsies.“

„Superclasico“ – taip Argentinoje vadinamos kasmetinės dviejų garsių Buenos Airių futbolo klubų varžybos, mieste užvirinančios karščiausias aistras. Kristianas Buenos Airėse atsiduria kaip tik varžybų dieną, bet futbolas jam nė motais. Jam rūpi kitas „klasikinis“ atvejis. Prieš metus jį paliko žmona, apsigyveno Argentinoje ir ruošiasi tekėti už jaunesnio futbolo žvaigždės. Reikia tik išsiskirti. Ji mėgaujasi prabanga, ją lydi sėkmė darbe. Kristiano vyninė Kopenhagoje bankrutuoja, gyvenimas neteko prasmės, o pasirašyti skyrybų dokumentų taip ir nekilo ranka. Jis slapčia viliasi susigrąžinti gyvenimo meilę, todėl drauge su šešiolikmečiu sūnumi leidžiasi į tolimą, nuotykių ir atradimų kupiną kelionę.
 
„Norėjau papasakoti meilės istoriją. „Superclasico“ pasakoja apie skirtingą meilę. Kiekvienas veikėjas ją supranta kitaip. Dažniausiai, kai sielojamės dėl meilės, skyrybų ir praradimo, užsidarome klaustrofobiškame kalėjime. Šis filmas jį atveria ir parodo per juoko prizmę. Jis kalba apie labai rimtus dalykus, tačiau priverčia situacijoje įžvelgti ir pozityvių jausmų,“ – sako režisierius Ole Christianas Madsenas.

Ole Christian Madsen

Ole Christianas Madsenas gimė 1966 metais Danijoje. 1993 m. baigė režisūrą nacionalinėje Danijos kino akademijoje. Jis režisavo vertinamas televizijos dramas „Voras“ (2000) ir „Pirmas dalinys“ (2002–2004). Antrasis režisieriaus filmas „Kiros priežastis“ (2001) buvo labai palankiai įvertintas kritikų, o trečiasis, „Šiaurės jėga“, per kelias savaites į kino teatrus sutraukė daugybę žiūrovų. Sėkmingai kino teatruose pasirodė ir kiti režisieriaus filmai – „Praha“ bei „Liepsna ir Citrina“. Pastaroji juosta Danijoje surinko rekordinį žiūrovų skaičių. Šį filmą 2009-aisiais rodė ir „Scanorama“.