Stebuklas

Vaizdai

Aš kviečiu kartu statyti namelį iš molio ir akmenų! Aš molis, o jūs – akmenys! Jūs auginate kiaules, o aš darau biznį.

Praėjus keleriems metams po Sovietų Sąjungos žlugimo, Lietuva skendi didelėje ekonominėje krizėje – darbo nėra, bankai bankrutuoja, infliacija. Irena, vietinės kiaulių fermos vedėja, nesėkmingai bando išlaikyti ūkį ir savo darbininkus, kai į kaimą atvažiuoja žavingas amerikietis. Jis pažada išgelbėti kiaulių fermą ir kaimą nuo bankroto. Bet ar tikrai jis nori tik gero? Ar Irena sužinos tiesą, prieš padarydama lemtingą klaidą?

Festivaliai: 

Toronto kino festivalis – programa „Atradimai“, Tarptautinis Reikjaviko kino festivalis – programa „New Visions“, Centrinės ir Rytų Europos kino festivalis „CinEast“

Eglė Vertelytė

Baigusi istorijos bakalaurą Vilniaus universitete, Eglė Vertelytė tęsė studijas Europos kino koledže. 2009 metais Eglė gyveno Mongolijoje, kur nufilmavo savo pirmą ilgametražį dokumentinį filmą „Ub lama“, pelniusį tarptautinį pripažinimą. 2012 metais Eglė įgijo scenarijaus rašymo magistro laipsnį Nacionalinėje kino ir televizijos mokykloje Didžiojoje Britanijoje. Kartu su prodiuseriu Luku Trimoniu ji įkūrė prodiuserinę kompaniją iN SCRiPT, kuri vysto ir konsultuoja televizinių, vaidybinių ir dokumentinių filmų projektus. Eglė rašo scenarijus keliems televizijos projektams, bendradarbiauja su kitais režisieriais ir dėsto scenarijaus rašymą Lietuvos kino ir muzikos akademijoje.