SPEC. KLASĖ

Vaizdai

Nebebus gyvenime geresnio šanso negu šita komisijos patikra. Suprantat? Ir jeigu jos neįveiksit... jeigu jos neįveiksim... Praleisim visą likusį gyvenimą gamindami dėžutes arba jungiklius.

Rugsėjo pirmoji. Lena, graži ir gabi mergaitė, yra prikaustyta prie neįgaliųjų vežimėlio. Ji trokšta mokytis, draugauti, pažinti. Išsivaduoti iš vienatvės. Ši diena jai labai svarbi – po ilgų metų mokymosi namuose, ji pagaliau gavo šansą sugrįžti į pasaulį. Lena buvo priimta į klasę, skirtą neįgaliems vaikams. Jeigu metų pabaigoje specialiajai komisijai įrodys, kad gali būti lygiavertė mokinė, mergaitė bus perkelta į „normalią“ klasę. Tačiau užuot skatinę vaikus tobulėti, mokytojai neslepia savo pasibjaurėjimo (juk „tokiems, kaip jie“ vietos šiame pasaulyje nėra) ir leidžia jauniems žmonėms degraduoti. Ar įmanomi stebuklai tokiame pasaulyje?
„Šis filmas parodo, jog valstybė nesirūpina ypatingų poreikių turinčiais vaikais. Valdžia nusprendė, kad nereikia atskirų institucijų, todėl pradėjo formuoti tokias klases paprastose mokyklose, su įprastomis priemonėmis ir specialaus parengimo neturinčiais mokytojais, kuriems nepatinka jų darbas ir kurie nežino, kaip elgtis su tokiais vaikais“, – sako režisierius Ivanas I. Tverdovskis.
Festivaliai: 

Tarptautinis Karlovi Varų kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje „Vakarų rytai“, pagrindinis apdovanojimas, apdovanojimas „Fedeora“ – specialusis paminėjimas.

Ivan I. Tverdovsky

Ivanas I. Tverdovskis gimė 1988 m. Maskvoje. 2011-aisiais baigė Maskvos kinematografijos institutą (VGIK). Jo dokumentinės juostos – „Lyg laukiant autobuso“ (2009), „Pianizmas“ (2012), „Kosminis šuo“ (2013), – pelnė daugybę apdovanojimų Rusijos ir užsienio kino festivaliuose. „Spec. klasė“, įkvėpta psichologės Jekaterinos Murašovos romano, yra pirmasis ilgametražis vaidybinis režisieriaus filmas.