SKAUSMAS IR DŽIAUGSMAS

Vaizdai

– Ar aš dėl kažko kalta?

– Ne. Nekalta. Esi, kokia esi, čia nieko nepakeisi.

Perspektyvus danų kino režisierius Johanesas apsilankymų pas psichiatrą metu suka prisiminimų juostą atgal. Johaneso žmona, sirgusi sunkia depresija, nužudė jųdviejų vaiką. Atsakyti į klausimus „Kas toliau?“, „Ką nuteisti, o ką išteisinti?“ nelengva, tačiau šeimos tragediją išgyvenusio vyro patirtis atskleidžia devintojo dešimtmečio Danijos visuomenės mentalitetą – kitam padėti ir džiaugsme, ir skausme. Šis filmas – tai autobiografinė režisieriaus Nilso Malmroso meilės ir atleidimo istorija, kuri tęsėsi net ir tada, kai tęstis nebegalėjo.
 
Šį filmą Danija pristato „Oskarams“.
 
„Šiuo filmu noriu atskleisti, kaip per beribį skausmą galima pasiekti tikrą ir brandžią meilę. Tikiuosi, kad kiekvienas, pamatęs filmą, pamils pagrindinę heroję, supras jos jausmus ir gilų liūdesį. Šis kūrinys – taip pat ir meilės laiškas mano žmonai“, – sako režisierius Nilsas Malmrosas.

Festivaliai: 

Danijos nacionaliniai kino apdovanojimai „Robertai“ – geriausia aktorė; Tarptautinis Edinburgo kino festivalis – nominuotas kaip geriausias filmas tarptautinėje programoje; Romos kino festivalis – nominuotas auksiniam Marko Aurelijaus apdovanojimui. 

Nils Malmros

Nilsas Malmrosas – vienas žymiausių Skandinavijos režisierių, gimęs 1944 m. Orhuso mieste, Danijoje. Gydytojo išsilavinimą turintis kūrėjas filmuose meistriškai atskleidžia savo patirtis ir išgyvenimus. N. Malmrosas sukūrė 11 ilgametražių filmų, kurie užima svarbų vaidmenį danų kino istorijoje. Svarbiausi jų: „Žinių medis“ (1981), kuris dalyvavo Kanų kino festivalio konkursinėje programoje, „Gražuolė ir pabaisa“(1983), „Orhusas naktį“ (1989), „Meilės skausmas“(1992), „Akistata su tiesa“ (2002) ir „Skaudančios širdys“ (2009).