ŠIAURĖS PARYŽIUS

Vaizdai

Žinai, apkeliavęs visą pasaulį... Sutikęs daug žmonių... Suvoki, kad jie visi tokie patys. O tada norisi tik grįžti namo.

Islandijoje, įspūdingo kalno papėdėje, įsikūręs mažytis miestelis. Tame mažyčiame miestelyje gyvena Hugis. Čia jis atvyko iš Reikjaviko bėgdamas nuo alkoholio. Dabar Hugis blaivus. Jis dirba mokytoju, o laisvalaikiu bėgioja, mokosi portugalų kalbos ir spardo kamuolį su buvusios merginos Ernos sūnumi. Dar vaikšto į anoniminių alkoholikų susitikimus, kuriuose dalyvauja trys žmonės: Hugis, Ernos tėvas ir Ernos vaiko tėvas. Netikėtai Hugio aplankyti iš Tailando atvyksta seniai matytas tėvas Veigaras. Šis nuolat geria, svaičioja apie keliones, jaunystę ir gyvenimo prasmę. Ir nors girtas tėvas aiškiai nusišneka, kažkur giliai po jo kliedesiais slypi tų pačių gyvenimo klaidų palikta išmintis... Gal vis dėlto Hugis ne gyvena, o slepiasi?
 

„Šis filmas yra dramatiška komedija apie įmanomus ir neįmanomus šeimos ryšius, apie atstumą tarp žmonių ir jų santykius – ypač tų, kurie turėtų būti labai artimi, o taip pat ir apie vyriškumo krizę“, – sako režisierius Hafsteinnas Gunnaras Sigurðssonas. 

Festivaliai: 

Tarptautinis Karlovi Varų kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje. 

Hafsteinn Gunnar Sigurðsson

Hafsteinnas Gunnaras Sigurðssonas gimė 1978 m. Islandijoje. Kine atsidūrė dėl savo aistros riedlentėms – nuo dešimtojo dešimtmečio pradžios kūrė riedlenčių sporto vaizdo klipus. Literatūros bakalauro diplomą įgijo Islandijos universitete, vėliau studijavo scenarijaus rašymą ir kino režisūrą Kolumbijos universitete Niujorke. H. G. Sigurðssono trumpametražis diplominis darbas „Barškuolė“ (2007) pelnė daugybę apdovanojimų. 2011-aisiais buvo pristatytas debiutinis ilgametražis režisieriaus filmas „Bet kuriuo keliu“ (2011), kuris apkeliavo daugiau kaip 50 festivalių visame pasaulyje. Filmas buvo rodytas ir „Scanoramoje“. Šiuo metu H. G. Sigurðssonas dėsto scenarijaus rašymą ir režisūrą Islandijos kino mokykloje ir Islandijos universitete.