ŠĖTONO TARNAS

Vaizdai

Kodėl Dievas turėtų man atleisti už tai, ką pats liepė padaryti?

Sunkius nusikaltimus tiriantis detektyvas seržantas Timas – vienas iš geriausių ir sąžiningiausių policininkų niūriame ir nesaugiame mieste. Tačiau likimo ironija šiurpi – jo paties dukra žiauriai nužudoma. Šeima palūžta. Per kelerius metus Timas taip ir neatsitiesia, jo galvoje bręsta keršto planas. Jis laukia, kol dukros žudiką išleis iš kalėjimo, ir toliau dirba. Po kelių panašių nelaimių metro stotyje sunkių nusikaltimų skyrius supranta turįs reikalų su serijiniu žudiku. Detektyvas aptinka nusikaltėlio pėdsakus. Tačiau jis net neįtaria, kad žiaurus žudikas žaidžia dvigubą žaidimą ir blogis dar kartą kėsinasi į jo šeimą ir jo sielą.
 
„Kriminaliniame trileryje „Šėtono tarnas“ ir detektyvas, ir serijinis žudikas laviruoja tarp gėrio ir blogio. Aš analizuoju du aspektus: kaip blogis prisidengia šventumu, ir kaip gėris virsta blogiu. Artimo žmogaus netektis ir traumos žmones veikia skirtingai, tačiau ar kiekviename iš mūsų slypi pabaisa? Dėl kokių priežasčių ta pabaisa nugali? Mūsų visuomenė kenčia nuo abejingumo ir individualizmo, ši liga kartais reiškiasi šiurpiomis žiaurumo formomis. Šioje puikioje istorijoje ir blogieji yra aukos,“ – sako režisierius Olli Saarela.

Festivaliai: 

Apdovanojimai „Jussi“ – geriausio aktoriaus nominacija.

Olli Saarela

Olli Saarela gimė 1965 metais Suomijoje. Jis vienas iš daugiausiai apdovanojimų susižėrusių šios kartos Suomijos režisierių. Saarelos filmai pasižymi stipriu ir individualiu stiliumi ir yra pelnę daugiau kaip 20 svarbiausių Suomijos kino apdovanojimų „Jussi“. „Scanorama“ rodė jo filmus „Apgultis“ ir „Vilko metai“ – pastarąjį 2007 m. žiūrovai išrinko geriausiu filmu.