SEBASTIJONAS

Vaizdai

– Tu kerintis, ir šoki dieviškai.

– Ne dieviškai, Justinai, o Dievui.

Sebastijonas – krikščionis Romos imperatoriaus Diokletiano svitoje. Bundantis jo tikėjimas skatina priešintis imperatoriaus įsakymui žudyti. Už tokį nusižengimą Sebastijonas baudžiamas tremtimi į atokias imperijos vietas. Dabar jis – eilinis kareivis. Smurtas, kraujas, prakaitas, vanduo, vynas ir meilė maišosi jaunų karių kasdienybėje. Būrio vadas Severas akimis godžiai ryja saulės nutviekstą Sebastijono kūną, tačiau Sebastijonas trokšta tik Dievo. Jis atsisako kautis ir vykdyti kiekvieną vado nurodymą. Už tai baudžiama mirtimi.

„Fizinį skausmą gali numalšinti morfinas, bet socialinės atskirties skausmo sumažinti neįmanoma“, – sakė vienas iš filmo režisierių Derekas Jarmanas.

Derek Jarman, Paul Humfress

Derekas Jarmanas gimė 1942 m. Anglijoje. Režisierius savo filmuose atvirai kalbėjo apie seksualinių mažumų teises, nepabijojo visuomenei atskleisti turintis ŽIV ir kovojo dėl žmonių, sergančių AIDS, teisių. Savo kūrybinį kelią pradėjo kaip dailininkas. 1976 m. jis pristatė debiutinį ilgametražį filmą „Sebastijonas“. 1978 m. sukurtame filme „Jubiliejus“ į pankų pasaulį iš praeities žvelgia karalienė Elžbieta I. Išskirtinės, ryškios asmenybės tapo jo filmų „Karavadžas“ (1986), „Edvardas II“ (1991) ir „Vitgenšteinas“ (1993) herojais. 1989 m. pasirodė kūrinys „Karo requiem“, kurį įkvėpė režisieriaus tėvo pasakojimai apie karą. Paskutinis Jarmano filmas „Mėlyna“ (1993) tapo savotišku kūrėjo testamentu. 1994 m. jis mirė nuo AIDS sukeltų komplikacijų.

 

Paulas Humfressas yra kino ir televizijos prodiuseris bei montažo režisierius. „Sebastijonas“ yra vienintelis jo režisuotas filmas.