SAVIŽUDŽIŲ KAMBARYS

Vaizdai

Tu išlepęs. Tu ne gėjus! O jeigu ir taip – pasilaikyk tai sau!

Dominykui iki baigiamųjų egzaminų liko vos šimtas dienų. Jis turi draugų, dėmesį jam rodo gražiausia klasės mergina, o darbuose prapuolusi motina ir paranojiškas politiko karjeros siekiantis tėvas viliasi, kad sūnus baigs mokyklą aukščiausiais pažymiais, sieks prestižinių studijų, karjeros, ves... Pažemintas bendraklasio ir internete išjuoktas bendraamžių, paauglys iš nevilties atsisako lankyti mokyklą. Internete jis sutinka Silviją ir per ją suranda „Savižudžių kambarį“ – pokalbių svetainę, kurioje lankosi visuomenėje nepritampantys ir nuo gyvenimo pavargę žmonės. Čia gali būti, koks nori, plūsti išorinės tikrovės veidmainystę. Čia kiekvienas puikiai supranta tavo norą nebegyventi, išnykti. Pamažu virtualus pasaulis nustelbia tikrąjį ir Dominykas nebepajėgia atskirti, kur jo paties norai, o kur gudrus ir pražūtingas paslaptingosios Silvijos žaidimas.
 
„Iš visų pasaulinio meno temų mane visuomet labiausiai įkvėpdavo jaunatviškos meilės tema. Taip nutiko ir kuriant „Savižudžių kambarį“, kuriame meilė, brendimas ir maištas susipina su internetinių bendruomenių isterija, negalėjimu gyventi ne iliuzijoje, besaikiu atsidavimu kitam asmeniui, beribėmis ir mirtinai pavojingomis savo tapatybės virtualiame pasaulyje kūrimo galimybėmis ir didžiuliu meilės ilgesiu,“ – sako režisierius Janas Komasa.

Festivaliai: 

Berlyno kino festivalis – dalyvavo „Panoramos“ programoje; Vroclavo kino festivalis „Nauji horizontai“ – prizas už geriausią debiutą Geriausio lenkiško filmo konkurse; Krokuvos kino festivalis „Off Plus Camera“ FIPRESCI apdovanojimas, Gdynės kino festivalis – „Sidabrinio liūto“ apdovanojimas.

Jan Komasa

Janas Komasa gimė 1981 m. Poznanėje, Lenkijoje. Studijavo filosofiją Varšuvoje ir režisūrą Lodzės kino mokykloje. Kūrė dokumentinius filmus, reklamas, muzikinius klipus. Trumpametražis debiutinis filmas „Smagu tave matyti“ 2004 m. buvo apdovanotas Kanų kino festivalyje. „Savižudžių kambarys“ yra pirmasis jo ilgametražis filmas.