ROUKLI

Vaizdai

– Tu laiminga?

– Išmokau savęs šito neklausti.

Mažo kaimelio bendruomenė, rodos, atskirta nuo viso likusio pasaulio, apie siaučiantį karą nugirsta tik retkarčiais. Miesto nebėra. Žmones kausto baimė. Ilgus pokalbius apie gyvenimo prasmę keičia nerimo naktys, panika, staiga išsiveržusios aistros ir manijos. Vieną dieną į ūkį atklysta du suvargę, skarmaluoti bėgliai. Vienas jų sunkiai sužeistas. Vyrai ieškomi, jų gyvybės pavojuje. Jie prašo pagalbos. Tačiau leisdami jiems likti, kaimelio gyventojai rizikuoja kur kas daugiau nei tik savo saugumu. 

„Kinas gali padėti mums užmiršti kasdienybę, pabėgti nuo nuobodaus ir kvailo gyvenimo –  scenarijus tuomet yra labai svarbus. Bet man pramoga nėra tokia reikalinga. Žiūrėdamas filmus mėgstu būti nustebintas, tad stengiuosi pats taip kurti“, – sako režisierius Veiko Õunpuu.

Veiko Õunpuu

Veiko Õunpuu gimė 1972 m. Estijoje. Prieš pradėdamas režisieriaus karjerą keliskart metė universitetą, dirbo kilimų pardavėju, tapė. 2006 m. jis debiutavo trumpametražiu filmu „Tuščia“ (2006). Jau kitais metais tarptautinio pripažinimo Venecijos kino festivalyje susilaukė savo pirmuoju ilgametražiu filmu „Rudens puota“ (2007). 2009 m. pristatytas „Šventojo Tonio gundymas“ dalyvavo konkursinėse Roterdamo bei Karlovi Varų festivalių programose, jį taip pat rodė ir „Scanorama“. 2013 m. režisierius sukūrė filmą „Laisvamanis“.