PRIEŠ GAMTĄ

Vaizdai

Kažką smagaus galvojau… Ai, jo, skyrybos.

Martinas savaitgaliui išbėga į kalnus, nors supranta, kad geriau būtų likti. Su sūnum gal reikėtų pabūti, o ir žmona atrodo kažkokia nusiminusi. Tačiau kartais geriau apsimesti, kad esi visiškai kvailas ir nematai žmonos užuominų, nei sėdėti namie ir neturėti apie ką kalbėtis. Anksčiau Martinas galėdavo gerti iki ryto, kasdien rasti naują moterį, visą laiką skirti knygoms ir muzikai. Kaip gera būtų grįžti į tuos laikus. Gal reikėtų išbėgti ir negrįžti? O gal palįsti po automobiliu, žmonėms juk gaila neįgaliųjų? Gal paieškoti meilužės? Martino neapleidžia jausmas, kad jei šitaip atrodo normalus gyvenimas, tai kažkas su pasauliu tikrai negerai. Gal iš tiesų verčiau negrįžti?

„Norėjau sukurti filmą, kuriame atsiskleistų vidinės žmogaus būsenos, slapčiausios jo mintys, svajonės ir fantazijos, o kartu stebėtume jį, bet jis nesijaustų stebimas. Filmu siekiu nusigauti iki pat gilumos, tos esmės, kuri yra atpažįstama kiekvieno iš mūsų ir yra visiems mums bendra“, – sako vienas iš filmo režisierių ir aktorius Ole Giæveras.

Fimą galite žiūrėti namų kino teatre „ePasaka“: http://www.epasaka.lt/lt
 

Festivaliai: 

Berlyno kino festivalis – „Label Europa Cinemas“ apdovanojimas; Tarptautinis Trondheimo kino festivalis „Kosmorama“ – „Kanon“ apdovanojimas geriausiam pagrindinio vaidmens atlikėjui; Tarptautinis Edinburgo kino festivalis – geriausio tarptautinio filmo nominacija; pristatytas Tarptautiniame Toronto kino festivalyje.

Ole Giæver, Marte Vold

Ole Giæveras 2007-aisiais parašė ir režisavo trumpametražį filmą „Tomis“, kuris pelnė daugybę apdovanojimų įvairiuose kino festivaliuose, buvo pristatytas ir „Scanoramos“ žiūrovams. 2008 m. režisieriaus filmas „Vasarnamis“ buvo nominuotas Norvegijos nacionaliniuose kino apdovanojimuose už geriausią scenarijų. 2011-aisiais autorius pristatė debiutinį ilgametražį filmą „Kalnas“, kurį taip pat rodė „Scanorama“.

Marte Vold rašo ir režisuoja trumpametražius filmus, dirbo kelių pripažinimo sulaukusių trumpametražių filmų režisiere ir operatore.