POVANDENINĖ SROVĖ

Vaizdai

– Kodėl nesu apie tai girdėjęs?

– Nes yra dalykų, apie kuriuos nekalbama.

Nedidelio žvejybinio laivo „Povandeninė srovė“ įgula parplaukia į Reikjaviko uostą anksčiau nei turėtų. Kiekvienas tylomis, pasilikdamas savas mintis sau – šaldymo denyje jie plukdo mirusio įgulos nario kūną. Žvejai trumpam grįžta į skirtingus savo gyvenimus. Kai po laidotuvių jie vėl susirenka laive, čia randa moterį. Drifa, nieko nenutuokianti apie atsilaisvinusios vietos bei laive tvyrančių įtampų priešistorę, iš paskutiniųjų darbuojasi kartu su vyrais, pelnydama ir palankumą, ir priešiškumą. Atviroje jūroje kilus audrai, kai ankštame sename laive tenka grumtis dėl gyvybės, pratrūksta jų pykčiai, baimės ir beprotybės.
 
„Tai reikšminga mūsų kultūros dalis, nors šiuolaikiniams islandams, ypač miestiečiams, žvejyba jūroje yra egzotika. Atmintis, paveldima iš kartos į kartą, neabejotinai egzistuoja – mūsų tėvai, seneliai buvo žvejai. Netgi aš, nors nesu profesionalus žvejys, išplaukiu į jūrą. Tačiau kartų konflikto neužmaskuosi,“ – sako Árnis Ólafuras Ásgeirssonas.

Festivaliai: 

Apdovanojimai „Edda“ (Islandija) – geriausias filmas, geriausia aktorė, geriausias garso dizainas, geriausia muzika, geriausias operatorius, geriausias montuotojas.

Árni Ólafur Ásgeirsson

Árnis Ólafuras Ásgeirssonas gimė Reikjavike 1972 m. 2001-aisiais baigė režisūros studijas Lodzės kino mokykloje Lenkijoje, baigiamasis trumpametražis filmas „P.S.“ buvo rodomas Kanų kino festivalio programoje „Cinefondation“. Studijų metu vasaras leido dirbdamas prie įvairių islandiškų trumpametražių ir ilgametražių filmų bei reklamų. 2006 m. režisavo pirmąjį ilgametražį filmą „Drumstas vanduo“. Šiuo metu gyvena Reikjavike, kur dirba scenaristu, televizijos reklamų režisieriumi ir dėsto Islandijos menų akademijos Dramos fakultete. 2007 m. „Scanorama“ rodė režisieriaus filmą „Drumstas vanduo“.