POST SCRIPTUM SENAM FILMUI

Režisieriai pas savo herojus grįžta nedažnai. Ypač po dvidešimties metų. Šis filmas – ankstesniojo V. Starošo dokumentinio filmo „Mano draugai“ tęsinys. Jame atskleidžiami vienos abiturientų klasės likimai. Įkalbėti jauno ir ambicingo kolūkio pirmininko Bagdono vietoj tolesnių mokslų jie pasirinko darbą kolūkyje. Ar jaunystėje padaryti sprendimai buvo teisingi, svarsto įvairiausiais keliais pasukę bendraklasiai ir juos kadaise įkvėpęs Bagdonas.

Rimtautas Šilinis, Viktoras Starošas

Rimtautas Šilinis, gimęs 1937 m. Utenoje, yra dokumentikos režisierius, sukūręs daugiau nei 70 filmų. R. Šilinio filmai apdovanoti daugybe tarptautinių festivalių prizų, jis yra Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno laureatas. Iki 2009 m. dirbo Valstybės kino metraščio vadovu ir konsultantu. Svarbiausi režisieriaus filmai: „Randas“ (1985), „Nojaus arka“ (1988), „Credo“ (1989).
Operatorius ir režisierius Viktoras Starošas gimė 1921 m. Kaune. 1944 m. iš fronto grįžęs į Kauną, kartu su bendražygiais atkūrė Lietuvos kino studiją, kuri netrukus persikėlė į Vilnių. Čia jis filmavo kino kroniką, pirmuosius pokario dokumentinius filmus, nuo 1952 m. pradėjo režisuoti savo filmuotus „Tarybų Lietuvos“ kino žurnalus, reportažus.