PIRTIS

Seniausia Vilniaus pirtis jau neveikia. Anksčiau ji buvo tikras senyvų, nepasiturinčių žmonių klubas. Čia jie galėjo iš širdies iki soties pasišnekučiuoti. Nuprausti ne tik kūną, bet ir sielą.

Festivaliai: 

Briuselio nepriklausomo kino festivalis – apdovanojimas už geriausią dokumentinį filmą; dalyvavo konkursinėse programose Bornholmo filmų ir televizijos festivalyje „Balticum“ (Danija), Niujorko Margaret Mead kino festivalyje, Tarptautiniame Tamperės kino festivalyje, Tarptautiniame Pernu dokumentinių ir antropologinių filmų festivalyje, Regensburgo trumpametražių filmų savaitėje (Vokietija).

Rimantas Gruodis

Julija Gruodienė gimė 1943 m. liepos 29 d. Kaišiadorių rajone, Liauriškių kaime. 1966 m. baigė Vilniaus universitetą, kur įgijo filologės specialybę. Nuo 1984 m. dirbo Lietuvos kino studijoje, nuo 1994 iki 2001 m. pabaigos – Lietuvos televizijoje (LRT) dokumentinių filmų redaktore, scenariste. Nuo 2002 m. rašo scenarijus ir režisuoja su vyru, nepriklausomu kino režisieriumi ir prodiuseriu Rimantu Gruodžiu. Julija Gruodienė yra Lietuvos kinematografininkų sąjungos narė.

 

 

Rimantas Gruodis gimė 1946m. gegužės 14 dieną Šiauliuose. 1964 metais pradėjo dirbti Lietuvos kino studijoje operatoriaus asistentu, vėliau vaidybinių filmų režisieriaus asistentu, dokumentinių filmų redaktoriumi, kino režisieriumi. 1977 m. baigė Vilniaus universitetą, įgijo žurnalisto specialybę. Vilniaus universitete dėstė praktikos kursą būsimiems televizijos žurnalistams. Nuo 1992 metų yra nepriklausomas kino režisierius, prodiuseris, operatorius. 1994 m. įsteigė filmų studiją „Periferija“. Rimantas Gruodis yra Lietuvos kinematografininkų sąjungos narys.