PEIZAŽAS RŪKE

Pradžioje buvo tamsa. O tada atsirado šviesa. Ir šviesa buvo atskirta nuo tamsos.

Susikibę už rankų brolis ir sesuo kiekvieną vakarą stebi į Vokietiją išvykstančius traukinius. Apie tėvą žinodami tik tiek, kad šis gyvena kažkur toje tolimoje šalyje, vaikai pagaliau sukaupia drąsos išvykti. Keliaudami pro merdinčius Graikijos miestus blogio jie patiria tiek, kiek ir gėrio, tačiau jo užtenka, kad vaiksytė greitai taptų tolimu prisiminimu, o rūke paskęstų ne tik kelionės tikslas, bet ir jos pradžia.
 
„Šis filmas nėra tik apie du vaikus, ieškančius savo tėvo. Tai – pradžia, kelionė į gyvenimą. Kelyje jie sužino viską – apie meilę ir mirtį, melą ir tiesą, grožį ir destrukciją. Kelionėje atsiskleidžia visa, ką gyvenimas gali pasiūlyti kiekvienam iš mūsų“, – sakė režisierius Theodoras Angelopoulas.

Festivaliai: 

Berlyno kino festivalis – apdovanojimas „Interfilm“; Venecijos kino festivalis – „Sidabrinio liūto“ apdovanojimas už geriausią režisūrą, FIPRESCI apdovanojimas; Europos kino apdovanojimai – geriausias Europos filmas; Čikagos kino festivalis – apdovanojimas už geriausią režisūrą, prizas už geriausią operatoriaus darbą.

Theodoros Angelopoulos

Theodoras Angelopoulas gimė 1935 m. Atėnuose. Studijuodamas apie kiną net negalvojo – pradėjo teisės studijas, tačiau po karinės tarnybos perstojo į literatūrą. Sukūrė 13 pilnametražių filmų. Laimėjo šimtus skirtingų apdovanojimų, tarp kurių ir „Auksinė palmės šakelė“ už filmą „Amžinybė ir diena“. T. Angelopoulas žuvo 2012- ais, patekęs į eismo nelaimą. Paskutinis režisieriausi filmas - „Kita jūra“ – liko nebaigtas.