PAVĖLUOTA MINTIS

Vaizdai

– Žinai ką? Aš tave myliu.

– Žinai ką? Nupirk vyno.

Mošės žmona pametė auskarą. Atrodytų, menkniekis, tačiau vyras pasiryžęs papuošalą rasti, net jei dėl to tektų aukštyn kojomis apversti visą Haifą. Po miestą blaškosi ir Mošės buvęs mokinys Uris – jaunas neįvertintas poetas sudaužyta širdimi. Jis verčiau emigruos nei vyks į karines pratybas. Mokytojas ir mokinys vėl susitiks, o šis susitikimas nieko nepakeis. Kažkur už tuzino klaidų ir nesėkmių jų tragikomiškuose gyvenimuose turėtų suspindėti vilties žiburys. Tik reikia nepasiduoti. Būtų Haifa per didelė ar per maža, Mošė ir Uris keliauja toliau.

„Filmo protagonistai yra tarsi šalies, kurioje gyvenu, alegorija – negalintys pasirinkti savojo kelio, nors žemė po kojomis nenustoja suktis“, – sako režisierius Eladas Keidanas.

Festivaliai: 
Kanų kino festivalis – „Auksinės kameros“ nominacija; Izraelio kino akademijos apdovanojimai – geriausio filmo, geriausio scenarijaus, geriausio montažo ir geriausio garso nominacijos; pristatytas Europos kino apdovanojimams.

Elad Keidan

Eladas Keidanas yra režisierius ir scenaristas iš Izraelio. Baigęs Samo Spiegelio kino mokyklą Jeruzalėje, jis tęsia kino mokslus Tel Avivo universitete. Be kūrybos kine, jis dirba televizijoje, akademinio rašymo srityje ir pats dėsto. Jo trumpametražiai filmai buvo rodyti įvairiose pasaulio šalyse, filmas „Himnas“ 2008-aisiais pelnė Kanų kino festivalio programos „Cinéfondation“ Didįjį prizą. „Pavėluota mintis“ yra debiutinis ilgametražis režisieriaus filmas.