Paukščiai gieda Kigalyje

Vaizdai

Neįmanoma nužudyti milijono žmonių be priežasties.

Ruanda, 1994. Šalį siaubia hutų genties genocidas prieš tutsius. Anai pavyksta išgelbėti vietos kolego dukterį ir parsivežti ją į Lenkiją. Jauna moteris atsisako prisiimti aukos vaidmenį ir grįžta į gimtinę aplankyti išžudytos šeimos kapų. Sudėtinga drama tiria žmogiškos prigimties žiaurumą ir primena taikos trapumą.

Festivaliai: 

Karlovi Varų tarptautinis kino festivalis – apdovanojimas už geriausią aktorės vaidmenį (Jowita Budnik ir Eliane Umuhire); Lokarno kino festivalis – „First Look“ programos apdovanojimas; Gdynės kino festivalis – Sidabrinio lūto apdovanojimas; apdovanojimas už geriausią aktorės vaidmenį (Jowita Budnik ir Eliane Umuhire)

Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze

Joanna Kos-Krauze (b. 1972) yra lenkų režisierė, scenaristė, prodiuserė, Lenkijos režisierių gildijos prezidentė ir Lenkijos kino akademijos ir Europos kino akademijos narė. Ilgus metus kūrė su savo vyru, režisieriumi ir scenaristu Krzysztofu Krauze (1953 – 2014). Jų pirmasis filmas „Skola“ (1999) pripažintas vienu reikšmingiausių Lenkijos kino įvykių per pastaruosius du dešimtečius. Vėlesni filmai „Mano Nikiforas“ (2004), „Išganytojo aikštė“ (2005) ir „Papuša“ (2013) pelnė tarptautinį pripažinimą.