OSLAS, RUGPJŪČIO 31-OJI

Vaizdai

 Ne, ne, dar bus tūkstantis tokių naktų kaip ši.

Andersas mieste. Jam duota viena diena. Gydymosi laikas narkomanų reabilitacijos centre tuoj baigsis. Reikės grįžti. Į gyvenimą, kuriame jis nieko nebejaučia, kuriame persekioja kaltė, nuviltų žmonių vardai ir iššvaistyto laiko priekaištas.
 
Jis eina gatvėmis, pro žmones ir vietas, kurios, kai mūsų nebėra, dar saugo mūsų atminimą. Per miesto naktį ir miesto aušrą, šiek tiek per viltį, kad gal galėtų būt kitaip. Per buvusius namus ir senus pokalbius. Per deginančią iš vidaus pagundą viską baigti.
 
„Romano [filmas sukurtas pagal Pierre'o Drieu la Rochelle'o knygą „Žaltvykslė“] istorija labai paprasta, drauge labai sudėtinga. Ji pasakoja apie protingą, rodos, visų mėgstamą vyrą, kuriam nieko lyg ir nestinga, tačiau kankinanti priklausomybė priverčia jį susimąstyti apie tam tikrus egzistencinius klausimus. Ji puikiai tiko kontekste, kurį taip gerai pažįstame. Mes pažvelgėme į tikrovę, kuri mums labai artima. Pagalvojome, kad „Oslas“ turėtų dokumentuoti dieną mieste, kuris po dešimties metų gali atrodyti visiškai kitaip. Todėl filmas ir prasideda bendrų ir asmeninių prisiminimų seka,“ – sako režisierius Joachimas Trieras.

Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – dalyvavo programoje „Ypatingas žvilgsnis“; Haugesiundo kino festivalis – Norvegijos kino kritikų apdovanojimas; dalyvavo Tarptautiniame Toronto kino festivalyje; Nominuotas Šiaurės ministrų tarybos kino apdovanojimui ir Europos kino apdovanojimams.

Joachim Trier

Norvegų režisierius Joachimas Trieras gimė 1974 metais Kopenhagoje. Režisuoja ir rašo scenarijus nuo 1995 m. Studijavo Europos kino mokykloje Danijoje, vėliau Nacionalinėje Bekonsfildo kino ir televizijos mokykloje Anglijoje. Jis dirba reklamų režisieriumi. Pirmasis jo ilgametražis filmas „Repriza“ (2006) pelnė tris Norvegijos kino apdovanojimus „Amanda“, taip pat buvo apdovanotas tarptautiniuose Toronto, Stambulo, Roterdamo, Milano ir Karlovi Varų kino festivaliuose.