OPTIMISTĖS

Vaizdai

Išmetu praėjusius metus. Tai buvo pernai. Naujuosius metus pradedu kelione pas dantistą.

98-erių Goro ne be pastangų rengiasi sportinę aprangą. Šiandien jos laukia „Optimisčių“ – pensininkių tinklinio klubo – treniruotė. Kaip sporte, taip ir gyvenime, visos „Optimistės“ iššūkius įveikia lėtu žingsniu, tačiau su šypsena veide. Juk gyvenimas skuba tik tiek, kiek skubame mes, ir neaplenks jis tų, kurie nuleidę galvas patys jam nepasiduoda. O ,,Optimistės“ nepasiduoda niekada.
 
„Daugybė žmonių šiuolaikiniame pasaulyje bijo senatvės. Šiuo filmu norėjome parodyti, kad tai – auksinis laikas, kai juokas, draugystė, nuotykiai, fantazijos ir svajonės pripildo kasdienybę ir leidžia tobulėti“, – sakė filmo prodiuserė Ingunn Knudsen.

Festivaliai: 

Norvegijos tarptautinis Haugesiundo kino festivalis – „Saulės spindulio“ apdovanojimas; Norvegijos kino festivalis „Kosmorama“ – apdovanojimas „Kanon“ už geriausią montažą; Tarptautinis Emdeno-Nordernėjaus kino festivalis – apdovanojimas „AOKA“; pristatytas Tarptautiniame Tesalonikų dokumentinio kino festivalyje, Geteborgo kino festivalyje, kino festivalyje „Visions du Réel“.

Gunhild Westhagen Magnor

Gunhilda Westhagen Magnor gimė 1976 m. Ji yra norvegų režisierė ir operatorė, studijavo kiną Lilehamerio kolegijoje Norvegijoje ir Surrey menų ir dizaino institute Anglijoje. Nuo 2001-ųjų ji kuria filmus, dirba filmavimo aikštelėse ir televizijoje. Režisierės dokumentiniai televizijos serialai „Thaifjord 1“ (2008), „Thaifjord 2“ (2011), „Karanba“ (2011) sulaukė žiūrovų simpatijų, pripažinimą pelnė ir dokumentinės juostos „Mirusiųjų diena“ (2001), „Sparnai po vandeniu“ (2005), „Triušis karalius“ (2007).