Namų vaizdo sistema

Vaizdai

– Gal vertėjo dialogus parašyti iš anksto.

– Kodėl? Tam, kad sakyčiau tik tai, kas dera?

Prie stalo susėda motina (akt. Christina Lamas) ir dukra (akt. Salomé Lamas).  Praėjus keturiolikai metų nuo motinos kūrinio, kuriame ji filmavo dukterį, keturiasdešimt minučių kartojančią „aš noriu miego“, iki nuovargis ją palenkia ir ji užmiega, dukra bando atverti pokalbį apie šeimoje veikiančias valios ir prievartos taisykles. 

Festivaliai: 

2014 - Ciclo de Cine Potuguês Buenos Aires KINO PALAIS, Argentina
2013 - II Ciclo de Cinema Português contemporâneo, ESAD, Portugal
2012 - Mar del Plata International Film Festival, Argentina
2012 - Route du Doc. Documentary Film Festival Lussas, France
2011 - W139 group show Amsterdam, The Netherlands
2010 - Impakt Film Festival Utrecht, The Netherlands
 

Salomé Lamas

Salomé Lamas studijavo kiną Lisabonoje ir Prahoje bei vizualiuosius menus Amsterdame, šiuo metu studijuoja doktorantūrą Koimbros universitete.

S. Lamas darbuose tirpsta dokumentikos ir fikcijos ribos. Režisierė tyrinėja pasakojimo, atminties bei istorijos ryšius ir siekia atverti, perteikti traumines patirtis, neregimą istoriją ir kolonijinio smurto pėdsakus, visuomet susitelkdama į žmogų.

Skirtingos trukmės jos eksperimentiniai ir meninės dokumentikos filmai rodyti daugumoje svarbiausių tarptautinių kino festivalių, šiuolaikinio meno festivaliuose ir įvairiose meno institucijose, tokiose kaip Nyderlandų medijų meno institute, BAFICI, Karalienės Reginos nacionalinio muziejaus meno centre, Romos kino festivalyje,Documenta Madrid, Modernaus meno muziejuje (MoMA), Bilbao Guggenheimo muziejuje, Harvardo filmų archyve, Kalifornijos meno institute „CalArts“, Berklio universiteto kino archyve, Marselio dokumentinio kino festivalyje, Paryžiaus „Cinema du Reel“ festivalyje ir kitur.

Režisierei kūrybines stipendijas suteikė Rockefellerio fondas, Boljasko fondas, MacDowell kolonija, vokiečių DAAD, „Yaddoo“ ir kiti.