Namų slauga

Vaizdai

- Ar daug alkoholio geriat?

- Ne, aš mieliau geriu vyną.

Namuose senukus, varguolius, tikrus ar apsimetančius ligonius slauganti Vlasta (akt. Alena Mihulová) turi kantrybės ir meilės visiems, jos dėmesio nestinga ir dukteriai ar vyrui Ladai (akt. Bolek Polívka). Vieną dieną, stojusi į akistatą su savo nepagydoma liga, moteris imasi dairytis netradicinio gydymo ir bando susitaikyti su mintimi, kad ir jai gali reikėti pagalbos. Ši giedra drama su komedijos elementais, kurioje pagrindinis vaidmuo patikėtas vyresnės kartos aktorei, yra įvairiapusis stiprios moters portretas.

Festivaliai: 

A. Mihulová laimėjo „Čekų liūto“, Karlovi Varų ir Palm Springso tarptautinio kino festivalio „Fipresci“ apdovanojimus už geriausią moters vaidmenį. Už režisūrą juosta apdovanota Palm Springs ir Finikso tarptautiniuose filmų festivaliuose.

Slávek Horák

Čekų režisierius Slávekas Horákas yra garsiosios Prahos kino akademijos FAMU mokinys, tačiau jos nebaigė, nes įsisuko į gausybę reklamos filmavimo darbų ir už juos pelnė tarptautinį pripažinimą. „Namų slauga“ yra pirmasis režisieriaus pilnametražis vaidybinis filmas.