MYLIMOS SESERYS

Vaizdai

Šileris mielai rašo Karolinai ir Šarlotei dukart per dieną, abiem rankomis. Jis stengiasi, kad tarp jų nekiltų jokia konkurencija, tad abiems rašo tas pačias eilutes.

Trys įsimylėjėliai – dvi seserys ir vienas vyras. Neįprastas meilės trikampis įgauna dar daugiau spalvų, kai paaiškėja, jog meilužiai – vokiečių literatūros klasikas Frydrichas Šileris, jo žmona Šarlotė ir šios sesuo Karolina. Šarlotė ir Karolina buvo tokios artimos, kokios gali būti tik seserys. Paauglystėje prisiekusios niekad nesiskirti ir viskuo dalintis, jos nesitikėjo, kad gyvenimas pametės staigmeną – pažintį su jaunu ir talentingu poetu Frydrichu. Seserys akimirksniu jį pamilsta, o šis jas – kiekvieną skirtingai, bet iki sielos gelmių stipriai. Ir tik Karolinos santuoka neleidžia išsipildyti jų svajonėms pabėgti ir gyventi trise. Frydrichas veda jaunėlę Šarlotę, tačiau nepajėgia pamiršti ir Karolinos. Sulaukus brandos vaikiški pažadai viskuo dalintis pradeda varginti abi moteris...
Šį filmą Vokietija pristato „Oskarams“.
„Filme galima rasti daug paralelių tarp vaizduojamų istorinių įvykių ir to, kas nutiko per kelis pastaruosius dešimtmečius. Tai, kas vyko Prancūzijos revoliucijos metu, 1782–1789 m., tapo tikru nusivylimu to meto visuomenei. 1968-aisiais Vokietijoje situacija buvo labai panaši, bet jos baigtis buvo visiškai kitokia ir ji pakeitė visos kartos gyvenimus“, – sako režisierius Dominikas Grafas.
Festivaliai: 

Berlyno kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje; Bavarijos kino apdovanojimai – geriausias operatoriaus darbas.

Dominik Graf

Dominikas Grafas gimė 1952 m. Miunchene. Studijavo vokiečių kalbą ir muziką, nuo 1974-ųjų mokėsi režisūros Miuncheno televizijos ir kino universitete. Jo diplominis darbas „Garbingas svečias“ (1979) pelnė prizą Bavarijos kino apdovanojimuose, o filmas „Katė“ 1988-aisiais triumfavo Vokietijos kino apdovanojimuose. Režisieriaus darbas „Lošėjai“ buvo pristatytas 1990 m. Venecijos kino festivalyje. D. Grafas sukūrė daugiau kaip penkiasdešimt televizijos ir kino filmų, jo kūriniai dažnai pristatomi Berlyno kino festivalyje, žymiausi jų: „Širdies žemėlapis“ (2001), „Raudonasis kakadu“ (2005), „Nesek paskui mane“ (2011).

 
 
Filmą pristato