MINISTRAS

Vaizdai

4000 kontaktų, o draugo nei vieno...

Prancūzijos susisiekimo ministrą Bertraną Sen-Žaną iš sapno pažadina sekretoriaus skambutis. Kelio posūkyje nuo kalno nugarmėjo tarpmiestinis autobusas. Jis turi nedelsdamas vykti į nelaimės vietą. Duoti interviu. Pasinaudoję proga jį puls kritikai, konkurentai ir nesąžiningi kolegos. Gyvenimą įkyriai reguliuoja spaudos atstovė. Dienotvarkė įtempta, permainos politiniame žaidime vyksta žaibiškai, kovos dėl galios žiaurios ir suktos. Šalyje ekonominė krizė, streikai ir visuotinis priešiškumas. Lyg tyčia vienas nelaimingas įvykis seka kitą. Niekas nežino, kada valstybė, kuriai tarnauji, tave praris. Tai aukšto pareigūno portretas iš arti su žiupsneliu erotikos ir gera doze prancūziško sarkazmo, Kanų kino festivalyje palydėtas bent 10 minučių trukusiais plojimais.
 
„Prie šio filmo dirbau septynerius metus. Pradinis mano sumanymas buvo kalbėti apie galią, kuri yra nematoma, ir parodyti žmones vyriausybės užkulisiuose, nes virveles tampo jie, bet lieka nematomi. Taip pat man buvo svarbu parodyti, kad nors politinius sprendimus galiausiai patvirtina vienas žmogus, juos priima žmonių grupė. Taigi pagrindinė filmo tema yra ministro ir jo asmeninio sekretoriaus santykiai. Sekretorius įkūnija žmogų, kuriam nekliūna spaudos dėmesio, tačiau purvinus darbus atlieka būtent jis. Taigi šis filmas ne apie „prezidento žmones“, bet apie „ministro žmones“,“ – sako režisierius Pierre'as Schoelleris.

Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – rodytas programoje „Ypatingas žvilgsnis“, FIPRESCI apdovanojimas.

Pierre Schoeller

Pierre’as Schoelleris gimė Paryžiuje 1961 m., studijavo Nacionalinėje aukštojoje Luis Lumière‘o mokykloje, vėliau Nacionalinėje Prancūzijos kino mokykloje (FEMIS) mokėsi scenarijaus rašymo. Rašė scenarijus televizijai, o 1996 m. režisavo savo pirmąjį trumpametražį filmą „Du draugai“.