METALISTĖ

Vaizdai

Sako, kad laikas gydo visas žaizdas... Bet nusišneka.

Augdama Islandijos fermoje Hera pamato, kaip dirbdamas susižeidžia ir miršta jos brolis Balduras. Ilgus metus ši tragedija persekioja merginą, kol paauglystėje jos jausmai randa išraiškos būdą. Hera tampa metaliste. Maištaudama ji padega bažnyčią ir ima nuoširdžiai gąsdinti miestelio gyventojus. Galiausiai nurimusi ir grimą palikusi giliai stalčiuje, Hera pradeda suaugusiosios gyvenimą. Tačiau netikėtai ją aplanko trys gerbėjai. Jie girdėjo mėgėjiškus Heros „gabalus“ ir nori su ja kurti. Mergina nori likti tuo ramiu žmogumi, į kurį galų gale išaugo, tačiau šįkart svarbus ne vien jos balsas. Juo labiau, kad vidinė metalistė visada staugia stipriau.
„Norėjau, jog pagrindinė herojė būtų mergina metalistė. Mintyse susikūriau jos vaizdinį – su gitara, apsupta karvių. Karvės yra tokie nuostabūs padarai – jos ovalios, švelnios, labai žemiškos. Ir gamina pieną – tai labai moteriška. Taip supratau, kad šis filmas tikrai bus skirtingų dalių kombinacija: mergina su elektrine gitara, apsirengusi odiniais drabužiais, kaimo aplinkoje“, – sako režisierius Ragnaras Bragasonas.

Festivaliai: 

Islandijos kino apdovanojimai „Edda“ – geriausia pagrindinė aktorė, geriausia antrojo plano aktorė, geriausias antrojo plano aktorius, geriausias montažas, geriausias kostiumų dizainas, geriausias garso dizainas, geriausia muzika, geriausias grimas; Geteborgo kino festivalis – nominuotas kaip geriausias Šiaurės šalių filmas; rodytas Toronto kino festivalyjeRoterdamo kino festivalyje

Ragnar Bragason

Ragnaras Bragasonas gimė 1971 m. Reikjavike, Islandijoje. Jis užaugo mažame kaimelyje, koledže pradėjo kurti trumpametražius filmus. Režisavo daugybę muzikos klipų vietiniams ir tarptautiniams atlikėjams, trumpametražių ir dokumentinių filmų, o 2000-aisiais pristatė savo pirmąjį ilgametražį filmą „Fiasko“. Išgarsėjo dviejų dalių filmu „Vaikai“ (2006) ir „Tėvai“ (2007), rodytu „Scanoramoje“, sukūrė populiarią televizijos filmų trilogiją „Naktinė pamaina“ (2007), „Dieninė pamaina“ (2008) ir „Kalėjimo pamaina“ (2009). Jo darbai buvo trisdešimt du kartus nominuoti ir penkiolika kartų apdovanoti Islandijos kino apdovanojimuose „Edda“.