MELANCHOLIJA

Vaizdai

Gyvenimas yra tik žemėje. Ir tai nebeilgai.

Vestuvės. Prašmatni puota, svečiai linksminasi. Tačiau ar ji laiminga? Tai tik tuščias ritualas? Žemės link skrieja Melancholijos planeta. Neišvengiamai artėja pasaulio pabaiga.
 
„Aš pasimetęs ir jaučiuosi kaltas. Ką aš padariau? Ar tai reiškia „Trieras išeina“? Viliuosi, kad visoje toje grietinėlėje rasis atskilęs kaulelis, kuris nulauš netvirtą dantį... Užsimerkiu ir tikiuosi!“ – taip kalba režisierius Larsas von Trieras.

Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – geriausios aktorės apdovanojimas (Kirsten Dunst), dalyvavo konkursinėje programoje.

Lars von Trier

Režisierius Larsas von Trieras gimė 1956 m. 1983 m. baigė Danijos kino mokyklą ir per kelerius metus tapo visame pasaulyje žinomu režisieriumi. Jis yra vienas iš kino kompanijos „Zentropa“ įkūrėjų ir vienas iš Danijoje prasidėjusio „Dogmos“ kino judėjimo pradininkų. Jo filmai apdovanoti įvairių pasaulio kino festivalių apdovanojimais. Ypač daug apdovanojimų Larso von Triero filmai pelnė Kanų kino festivalyje. „Šokėja tamsoje“ buvo apdovanota didžiuoju Kanų prizu – „Auksine palmės šakele“, dainininkė Björk už vaidmenį šiame filme įvertinta geriausios aktorės apdovanojimu. Filmas „Prieš bangas“ Kanuose buvo apdovanotas didžiuoju žiuri prizu, o Charlotte Gainsbourg už vaidmenį „Antikriste“ pelnė geriausios aktorės apdovanojimą. „Scanorama“ rodė Larso von Triero filmus „Prieš bangas“, „Idiotai“, „Dogvilis“, „Penkios kliūtys“, „Manderlis“ ir „Antikristas“.