MEDŽIOTOJAI

Vaizdai

Valgyk savo maistą, mylėk savo vienutę, daug skaityk.

1977-ųjų išvakarės Graikijos provincijoje. Naujųjų metų susirinkęs švęsti elitas medžioja snieguotose kalnų papėdėse, tačiau čia jų laukia netikėtas laimikis – sukilėlio partizano kūnas, nežinia kaip užsilikęs prieš tris dešimtmečius vykusio pilietinio karo atminimas. Lavoną parnešus į vidų, iš žaizdų stebuklingai pradeda tekėti kraujas. Nežinodami, ką daryti, medžiotojai paslepia kūną už užuolaidos. Į pokyliui išpuoštą salę renkasi svečiai, užgroja muzika, tačiau drauge su žuvusiojo krauju pradeda veržtis ir seniai užgniaužtas kaltės jausmas.
Šiame filme atsispindi mano kartos požiūris į Graikijos istoriją, kurios herojai esame ir mes. Tai tyrimas apie graikų buržuazijos vertybių ir moralinių nuostatų kilmę. Graikijoje valdančioji klasė bijo, jog istorinė tiesa bus atskleista, todėl ją slepia“, – sakė režisierius Theodoras Angelopoulas.
Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje; Čikagos kino festivalis – apdovanojimas už geriausią filmą.

Theodoros Angelopoulos

Theodoras Angelopoulas gimė 1935 m. Atėnuose. Studijuodamas apie kiną net negalvojo – pradėjo teisės studijas, tačiau po karinės tarnybos perstojo į literatūrą. Sukūrė 13 pilnametražių filmų. Laimėjo šimtus skirtingų apdovanojimų, tarp kurių ir „Auksinė palmės šakelė“ už filmą „Amžinybė ir diena“. T. Angelopoulas žuvo 2012- ais, patekęs į eismo nelaimą. Paskutinis režisieriausi filmas - „Kita jūra“ – liko nebaigtas.