MAKONDAS

Vaizdai

Tavo tėvas ir aš padarėme daug klaidų. Labiau iš kvailumo nei iš drąsos.

Makondas, emigrantų rajonas Vienos priemiestyje. Čečėnų šeima – motina, dvi dukros ir sūnus – bando sudurti galą su galu. Ramasanui dar tik vienuolika, tačiau, savo mažųjų seserų labui, jis turi pakeisti kare žuvusį tėvą. Dabar Ramasanas – šeimos galva. Vieną dieną kaimynystėje pasirodo senas tėčio draugas Isa ir perduoda šeimai mirusiojo laikrodį ir nuotrauką. Netikėta pažintis sujaukia berniuko mintis. Trokšdamas kuo daugiau sužinoti apie tėtį, Ramasanas siekia Isos draugystės, bet šis išlieka paslaptingas.
„Daugelis pabėgėlių vaikų turi perimti savo tėvų pareigas – dažniausiai šis vaidmenų apsikeitimas vyksta todėl, kad vaikai greičiau išmoksta vokiečių kalbą ir tampa tarpininkais tarp austrų bendruomenės ir savo šeimos. Ši rolių kaita yra dažnas fenomenas, kurį patyriau pati, kai dvylikos metų atvykau į Austriją, nors mano tėvai vokiškai ir kalbėjo puikiai“, – sako režisierė Sudabeh Mortezai.
Festivaliai: 

Berlyno kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje, nominuotas už geriausią debiutinį ilgametražį filmą; Tarptautinis Hong Kongo kino festivalis – „Auksinio ugnies paukščio“ apdovanojimas jaunajam kino kūrėjui, nominuotas FIPRESCI prizui; Sarajevo kino festivalis – CICAE apdovanojimas; pristatytas Europos kino apdovanojimams.

Sudabeh Mortezai

Sudabeh Mortezai gimė 1968 m. Vokietijoje, iraniečių šeimoje. Ji užaugo Teherane ir Vienoje, kur studijavo teatrą, kiną ir medijas. 2002–2003 m. studijavo kino meną Kalifornijos universitete Los Andžele, kūrė trumpametražius ir dokumentinius filmus. Ji išgarsėjo dokumentinėmis juostomis „Pranašo vaikai“ (2006) ir „Lyčių mugėje“ (2009). „Makondas“ yra debiutinis ilgametražis režisierės filmas.