MAIDANAS

Vaizdai

Jūsų jėga, mūsų jėga, yra mūsų orumas. Kiekvieno žmogaus pareiga, nepaisant to, kas vyksta, yra išlaikyti orumą. Žmogus be orumo – ne žmogus. Tauta be orumo – ne tauta.

2013-ųjų žiemą Ukrainos žmonės sukilo prieš valdžią, priespaudą ir neteisybę. Jie išėjo į gatves, siekdami apginti savo šalį ir savo laisvę. Statiška kamera filme fiksuoja susirinkusiuosius į Maidano aikštę. Griaudi šūkiai, skamba dainos, švilpia kulkos. Raudos pinasi su lozungais, o kruvinus susirėmimus su policija palydi dar tvirtesnis pasiryžimas kovoti iki pat pabaigos. Iki pergalės. Sergejaus Loznicos „Maidanas“ yra nepagražintas – žiaurus, didingas ir jaudinantis – revoliucijos portretas.
 
„Ši trumpa istorinė akimirka – nuo nepasitenkinimo tautos lyderiu ir valdžia iki šalies išsilaisvinimo – baigėsi. Vėlesni istorijos vingiai priklauso nuo žmonių, o ne nuo politikų. Mūsų visuomenė įrodė, kad gali pasipriešinti valdžiai ir ją keisti“, – sako režisierius Sergejus Loznica. 

Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – pristatytas „Specialiųjų seansų“ programoje. 

Sergei Loznitsa

Sergejus Loznica gimė 1964 m. Baltarusijoje, vėliau su šeima išvažiavo gyventi į Kijevą, kur baigė mokyklą ir matematikos studijas. Dirbo mokslininku Kibernetikos institute, taip pat vertėju iš japonų kalbos. 1997 m. baigė režisūrą Valstybiniame S. Gerasimovo kinematografijos institute. Nuo 1996 m. S. Loznica kuria dokumentinius filmus, žymiausi jų – „Įsikūrimas“ (2001), „Peizažas“ (2003), „Blokada“ (2005), „Apžvalga“ (2008). Debiutinis ilgametražis režisieriaus filmas „Mano laimė“ (2010) buvo pristatytas Kanų kino festivalio konkursinėje programoje, o antrasis filmas „Rūke“ buvo apdovanotas FIPRESCI prizu 2012 m. Kanų kino fetivalyje