Liudviko XIV mirtis

Vaizdai

- Jie mane myli.

- Taip pone. Jūs – jų šeimininkas.

Karaliaus dvaras skendi rembrantiškoje prieblandoje ir yra apimtas gedulo nuotaikos – Liudvikas XIV gęsta trijų jį prižiūrinčių gydytojų rankose. Liudvikas (jį meistriškai vaidina Jean-Pierre Leaud) filmo pradžioje sutinkamas apžvelgiantis Versalio sodus. Šis jo ilgesingas žvilgsnis į savo valdas vakaro prieblandoje bus jau paskutinis. Skrupulingai fiksuojamas kiekvienas skausmingas kenčiančio valdovo atodūsis, žodis, gestas galų gale užpildo kenčiančio vienišo žmogaus portretą. 

Festivaliai: 

Suteiktas Prancūzijos kino apdovanojimas „Prix Jean Vigo“, Jeruzalės kino festivalyje - Geriausias užsienio filmas, Haggiag ir Wilf šeimos fondo apdovanojimai.

Albert Serra

Albertas Serra yra katalonų režisierius, kartais vadinamas radikaliuoju klasicistu. Jo pilnametražiai filmai yra pelnę pagrindinius Vienos, Turino, Lokarno, Jeruzalės ir kitų kino festivalių apdovanojimus, Prancūzijos kino „Prix Jean Vigo“, buvo pristatyti Kanų kino festivalyje. Kaip videomenininkas jis pristatė projektą Kaselio šiuolaikinio meno festivalyje „Documenta“.