LINČO TEISMAS

Vaizdai

Manote, jie galėjo rinktis?

Lenkijos kaime vasara, tačiau idile čia nekvepia. Policija randa šešiasdešimtmečio vyro lavoną, prasideda tyrimas dėl žiaurios žmogžudystės. Šeši apkaltinti vyrai tvirtina tik primušę Zaraneką, mat užkietėjęs nusikaltėlis ilgai nedavė kaimui gyventi, plėšė ir žiauriai smurtavo. Vyrams gresia kalėjimas net neįrodžius kaltumo. Jų šeimos ir vieninga bendruomenė stoja jų ginti, įsikiša valstybinės institucijos ir žiniasklaida. Verdant ambicijų kovai, žmonių likimai ir laisvė nuvertėja. Ilgainiui svarbiausia pasidaro rasti atpirkimo ožį. Šis įtampos kupinas filmas pagrįstas tikrais vieno Mozūrijos kaimo įvykiais.
 
„Linčo teisme“ kalbama apie likimo valiai paliktą kaimo bendruomenę, apie užmirštą pareigą rūpintis kaimu. Toks abejingumas skatina provincijoje gimstančias patologijas,“ – sako filmo režisierius Krzysztofas Łukaszewiczius.

Festivaliai: 

Košalino kino debiutantų festivalis „The Young and Cinema“ – „Didysis gintaras“, apdovanojimas geriausiam pagrindiniam aktoriui; dalyvavo Tarptautinio Ukrainos kino festivalio „Molodost“ konkursinėje programoje; Vžesnios kino festivalis „Prowincionalia“ – apdovanotas Specialiuoju prizu.

Krzysztof Łukaszewicz

Krzysztofas Łukaszewiczius gimė 1976 m. Ščecine, Lenkijoje. Baigė studijas Ščecino universiteto Ekonomikos ir vadybos fakultete, taip pat Varšuvos universiteto Žurnalistikos ir politikos mokslų fakultete. Lenkijos kino pramonėje dirba jau trylika metų. Dirbo režisieriaus asistentu filmuose „Ugnimi ir kalaviju“ ir „Quo vadis“, taip pat antruoju režisieriumi įvairiuose kino ir televizijos filmuose. Jis yra knygų „100 Hofmano dienų“ (Sto dni Hoffmana) bei „Kavalerovičiaus žaidimėliai“ (Igrzysko Kawalerowicza) autorius. „Linčo teismas“ yra pirmasis jo vaidybinis ilgametražis filmas, kuriam jis pats parašė scenarijų.