LIDA VANDA LIUSIA

Vaizdai

Comme ci comme ça.

Lida, Vanda, Liusia – trys režisierės Julijos Zubavičienės močiutės – ryžtasi keliauti. Į šeimą ir į save. Jų kelias veda iš Lietuvos į Angliją, kur gyvena anūkės. Prieš akis – Baltarusija, Lenkija, Vokietija ir Prancūzija. Lida, Vanda, Liusia dar niekada nebuvo Vakarų Europoje. Čia viskas kitaip, bet ne taip, kaip tikėtasi. Pavargusios ir nuolat besivaidijančios močiutės vėl prisimena senas nuoskaudas, jaunystę, bučiuotus vyrus, džiaugsmo ir laimės akimirkas, „anuos laikus“. Lida, Vanda, Liusia bando susitaikyti ir pažinti viena kitą. Juk Londonas jau netoli.

 

„Ostalgija yra terminas, taikytinas Rytų Vokietijai, nostalgijos Sovietų Sąjungai fenomenui apibūdinti. Ostalgija – tai nesugebėjimas objektyviai pažvelgti į Sovietų Sąjungos režimą. Dėl daugybės priežasčių. Mano močiutės gimė ir užaugo Sovietų Sąjungoje, kurios objektyviai vertinti jos, žinoma, negali. Negali, nes tai buvo laikas, kai jos mylėjo ir buvo jaunos, nes tai yra jų prabėgęs gyvenimas, kad ir koks jis būtų buvęs“, – sako režisierė Julija Zubavičienė. 

Julija Zubavičienė

Julija Zubavičienė (gimė 1984 m.) baigė vaidybinio kino režisūros bakalauro studijas Maskvoje (VGIK) 2008 m. ir scenarijaus rašymo magistro studijas Londono universitete „Royal Holloway“ 2014 m. Diplominis trumpametražis J. Zubavičienės filmas „Alkis“ (2008 m.) buvo nominuotas „Sidabrinei gervei“. 2013-aisiais režisierės trumpo metro scenarijus buvo atrinktas „London Film Fund 2013“, o diplominis scenarijus 2014 m. atrinktas „BBC Writersroom“. Šiuo metu Julija dirba prie naujo dokumentinio projekto „Man rūpi“ kartu su socialiniu centru „Tramplinas“. „Lida Vanda Liusia“ yra debiutinis Julijos Zubavičienės ilgametražis filmas.