LAISVASIS KRITIMAS

Vaizdai

Yra dalykų, kurių nenorėtum žinoti.

Keturiolikmetė Luisa gyvena su seneliais. Mokykla, draugės, vaikinas, vienas kitas ginčas su močiute, kai norisi daugiau laisvės. Iš kalėjimo sugrįžta mergaitės mama. Luisa sutrinka. Prisijaukinusi naujieną, ji ima desperatiškai siekti motinos pripažinimo ir meilės. Su ja smagu, ji draugiška, pašėlusi ir viską leidžia. Mergaitei atsiveria vakarėlių ir narkotikų, lengvų pinigų ir neįpareigojančių santykių pasaulis. Luisa pasiryžusi į jį iškeisti viską, ką turėjo, nes čia jos nebelaiko vaiku. Tačiau ją paviliojusi „laisvė“ apgaulinga. Suaugusieji paiso savęs, o mergaitei tenka vienai vaduotis iš norų, galimybių ir artimų žmonių principų raizgalynės.
 
„Šiame filme norėjau kreiptis į jaunimą be jokių perspaustų pamokymų. Norėjau, kad žiūrovai taptų jaunos filmo herojės Luisos nuosmukio liudininkais, neaiškinant, kas teisinga, kas ne. Luisa trokšta išsivaduoti iš paauglišką gyvenimą varžančių apribojimų, tačiau pasirinktas kelias pavojingas jos gyvybei ir tapatybei. Taigi Luisai tenka priimti esminį sprendimą, kuris gali nulemti tolesnį jos gyvenimą. Tikiuosi, kad jaunieji žiūrovai patys padarys išvadas apie šios istorijos dilemas ir atpažins save sudėtingame šios merginos gyvenime,“ – pasakoja režisierė Heidi Maria Faisst.

Festivaliai: 

Dalyvavo Berlyno kino festivalio programoje „Generation Kplius“; Tarptautiniame Trojos kino festivalyje „Festróia“ (Portugalija) laimėjo nepriklausomų kino teatrų asociacijos CICAE apdovanojimą.

Heidi Maria Faisst

Heidi Maria Faisst gimė 1972 metais Danijoje. 2003 metais baigė Nacionalinę kino akademiją. Jos baigiamasis filmas „Sutartis“ buvo atrinktas į Kanų kino festivalio programą „Cinéfondation“. „Laisvasis kritimas“ yra antrasis režisierės vaidybinis ilgametražis filmas. „Scanorama“ rodė režisierės pirmąjį vaidybinį ilgametražį filmą „Palaima“.