LAIŠKAS KARALIUI

Vaizdai

Neturime nei pinigų, nei jėgų, kad grįžtume namo. Dešimt metų gyvenome čia kaip jūsų svečiai. Pagal mūsų papročius, svečiai atvyksta trims dienoms. Ketvirtą dieną tu jau nebe svečias, o šeimos dalis.

83 metų kurdas Mirza šaukia vidury apsnigto kiemo. Jis nebenori būti čia, pabėgėlių stovykloje Norvegijoje. Jis reikalauja pamatyti karalių! Nes čia – rutina ir nepilnavertiškumo jausmas, nes čia, svečioje šalyje, kur norėtųsi viską pradėti iš naujo, žmones geriau nei bet kur kitur atseka jų praeities šmėklos. Grupė pabėgėlių trumpam išsiruošia į Oslą. Kiekvienas iš jų turi savų planų, vilčių ir dilemų, kurias teks išspręsti. O Mirza teturi vieną vienintelį tikslą – perduoti laišką karaliui. 
 
„Veikėjų atšiaurumas, ar greičiau tvirtumas, kyla iš jų siekių, motyvacijos – kai kurie priima viską taip, kaip yra, o kiti kovoja su gyvenimo negandomis. Kad ir kas nutiktų. Šiame filme yra ir humoro, ir lengvumo, gimstančio iš situacijų absurdiškumo“, – sako režisierius Hishamas Zamanas. 

Festivaliai: 

Geteborgo kino festivalis – geriausio Šiaurės šalių filmo apdovanojimas; Apdovanojimai „Amanda“ – geriausias scenarijus, geriausia antrojo plano aktorė, nominuotas už geriausią režisūrą ir geriausio antrojo plano vaidmenį. 

Hisham Zaman

Hishamas Zamanas gimė 1975 m. 2004-aisiais baigė Norvegijos kino mokyklą Lilehameryje. Jo trumpametražis filmas „Bawke“ (2005) pelnė daugiau kaip 20 nacionalinių ir tarptautinių apdovanojimų. 2007-aisiais trumpo metro kūrinys „Winterland“ tapo Toronto kino festivalio atidarymo filmu. Debiutinis ilgametražis režisieriaus filmas „Prieš iškrentant sniegui“ atidarė 2013-ųjų Toronto kino festivalį, Geteborge buvo įvertintas kaip geriausias šiaurės filmas, apkeliavo daugybę festivalių visame pasaulyje ir susižėrė daug apdovanojimų. Filmas buvo rodytas ir „Scanoramos“ programoje.