KVĖPAVIMAS

Vaizdai

Teisingą lavoną į teisingą karstą teisingoje vietoje ir teisingu laiku.

Devyniolikmetis Romanas Kogleris visą gyvenimą praleido įstaigose – užaugo vaikų namuose, dabar atlieka bausmę jaunimo pataisos kolonijoje. Dienomis jam leidžiama išeiti, tačiau į visuomenę grįžti vaikinui baugu. Po daugybės bandymų Romanas įsidarbina Vienos morge ir kasdien keliauja tarp šių dviejų visuomenės užribio vietų. Vieną dieną pamatęs bendrapavardės moters lavoną, jis pirmą kartą pajunta norą išsiaiškinti, kurgi yra jo motina. Aplinkybės šiurpios, bet Romanas pradeda mokytis laisvės lyg kvėpavimo. Filme apie šį keistą gyvenimą pasakojama labai subtiliai, nedramatizuojant. Kad ir kokia liūdna būtų realybė, personažai vis priverčia nusišypsoti.
 
Šį filmą Austrija pristato „Oskarui“.
 
„Aš stengiausi nuolatos pabrėžti atsitiktinumo svarbą, norėjau, kad ilgi tylos epizodai neatrodytų per daug prasmingi – juk ir prieš juos ne itin daug šnekama, tačiau kai pagaliau kažkas pasakoma, tai įgyja prasmę,“ – sako filmo režisierius Karlas Markovicsas.

Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – dalyvavo programoje „Dvi režisierių savaitės“, apdovanojimas „Europa Cinemas Label“; Sarajevo kino festivalis – „Sarajevo širdis“ už geriausią filmą ir geriausią aktorių.

Karl Markovics

Karlas Markovicsas gimė 1963 m. rugpjūčio 29 d. Vienoje, Austrijoje. Žinomas teatro aktorius vaidina ir kine. Jis atliko Salomono Sorovičiaus vaidmenį S. Ruzowitzkio filme „Klastotojai“ (2007), kuris buvo apdovanotas „Oskaru“ kaip geriausias užsienio filmas. Pastaruoju metu filmavosi filme „Nežinomas“. „Kvėpavimas“ yra pirmasis jo parašytas scenarijus ir režisuotas filmas.