Kvadratas

Vaizdai

Jei bandysite bėgti, žvėris jus sumedžios. Jei sugebėsite išsėdėti ramiai, nepajudindami nė raumens, žvėris gali jūsų nė nepastebėti. Taigi galite pasislėpti bandoje, ramūs, žinodami, kad auka taps kas nors kitas.

Kristianas – gerbiamas modernaus meno muziejaus kuratorius, filantropas. Naujasis jo projektas „Kvadratas“ – konceptuali instaliacija, skatinanti altruizmą ir socialinę atsakomybę. Tačiau kartais savo skelbiamus idealus atitikti ypač sudėtinga: neadekvati Kristijano reakcija į mobiliojo telefono vagystę jo kruopščiai kuriamą gyvenimo idilę paverčia tikru chaosu. „Auksinę palmės šakelę“ nuskynusi socialinė satyra meistriškai atskleidžia nuo realybės atitrūkusį šiuolaikinį pasaulį, jo veidmainystę ir prisitaikėliškumą.

Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – „Auksinė palmės šakelė“

Ruben Östlund

Rubenas Östlundas karjerą pradėjo dešimtajame dešimtmetyje ir kūrė filmus apie slidinėjimą. Režisieriaus darbas „Atsitiktinumai“ (2008) rodytas Kanuose ir kituose didžiuosiuose kino festivaliuose. Po dvejų metų trumpametražis filmas „Nutikimas prie banko“ laimėjo „Auksinio lokio“ apdovanojimą Berlyne. Jo ketvirtasis filmas „Force Majeure“ (2014) pelnė komisijos prizą Kanų kino festivalio „Ypatingo žvilgsnio“ programoje ir buvo rodytas „Scanoramoje“.