KUKURŪZŲ SALA

Vaizdai

– Tai kieno ši žemė?

– Ši žemė yra Kūrėjo.

Pavasarį Ingurio upėje potvynis sunešė mažą salą. Konfliktų draskomame Abchazijos ir Gruzijos pasienyje vienintelė neturtingo valstiečio atgaiva – derlingos žemės lopinėlis. Su savo paaugle anūke jis čia įsitaiso mažą namelį ir pradeda auginti kukurūzus. Laikas kukurūzų saloje takus. Pavasarį nebyliai keičia vasara, o vasarą – ruduo. Bręsta ne tik kukurūzų daigai, bet ir valstiečio anūkė, patirianti pirmuosius paaugliškus virsmus. O rudens potvynis ir netylantys kariaujančių pusių šūviai gali sugirauti tai, kas buvo taip rūpestingai puoselėta.
Šį filmą Gruzija pristato „Oskarams“.
„Abchazija užima ypatingą vietą mano prisiminimuose – čia su draugais leisdavome vasaras ant Juodosios jūros kranto. Tai buvo nuostabus laikas. Tačiau vieną 1992-ųjų rugpjūčio dieną vietinis su pistoletu rankoje liepė mums palikti jų žemę, nes esame gruzinai. „Prasidėjo karas“, – įspėjo jis. 250 tūkst. etninių gruzinų, gyvenančių Abchazijoje, buvo priversti palikti savo namus ir daugybė jų liko įkalinti amžiams. Ir viskas dėl didžiosios mūsų kaimynės“, – sako režisierius Georgijus Ovašvilis.
Festivaliai: 

Tarptautinis Karlovi Varų kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje, „Krištolinis gaublys“ už geriausią filmą, Ekumeninės žiuri prizas.

George Ovashvili

Georgijus Ovašvilis (gimė 1963 m.) 1996 m. baigė studijas Gruzijos kino ir teatro instituto kino fakultete, o 2006 m. tapo Niujorko kino akademijos padalinio Holivude absolventu. G. Ovašvilis režisuoja dokumentinius ir vaidybinius filmus, dirba prodiuseriu. Sukūrė keletą įsimintinų trumpametražių filmų, iš kurių garsiausias, „Akių lygyje“ (2005), buvo apdovanotos Berlyno ir Odensės festivaliuose. Debiutinis ilgametražis režisieriaus filmas „Kitas krantas“, pasirodęs 2009-aisiais, apkeliavo aštuoniasdešimt kino festivalių visame pasaulyje ir pelnė daugiau kaip penkiasdešimt apdovanojimų. „Kukurūzų sala“ - antrasis režisieriaus ilgo metro filmas.